Pamiętali o babciach i dziadkach

Pamiętali o babciach i dziadkach 16
Dzień Babci i Dziadka zgromadził szerokie grono zainteresowanych osób. Były wiersze, występy i wiele innych atrakcji.
W minioną niedzielę salę gimnastyczną Publicznej Szkoły Podstawowej w Misiach (budynek w Jelnicy) wypełnili seniorzy oraz pozostali goście, którzy przyszli, by obejrzeć przygotowany przez uczniów program artystyczny. Prezentacje powstały z myślą o najstarszych mieszkańcach międzyrzeckiej gminy.
Gminny Dzień Babci i Dziadka odbył się już po raz czwarty. Takim działaniem uczniowie chcieli podziękować seniorom. Inicjatywa wyszła od gimnazjalistów, którzy chętnie organizują akcje społeczne. W pierwszej części występu dominowały wiersze, które zwracały uwagę na wagę dojrzałego wieku. Nie zabrakło też podziękowań. Chwilę później zaprezentowała się szkolna grupa kabaretowa „Dwóch i pół” w skeczu „Czerwony kapturek – wersja współczesna”.
Pamiętali o babciach i dziadkach 17
Zwieńczeniem części artystycznej był koncert Młodych Talentów. Wzięły w nim udział Nikola Adamowicz, Alicja Kurkowska, Wiktoria Adamowicz, Zuzanna Chmielewska, Amelia Kalinka, Giulia Frąckiewicz oraz Paulina Radecka. Po wszystkich występach przyszedł czas na Olimpiadę Wnuczka, na którą złożyło się pięć konkurencji sportowych.
Pamiętali o babciach i dziadkach 18
Po wykonaniu wszystkich zadań każdy mógł wylosować nagrody. Chętni mieli okazję także spróbować swoich sił w szachowym starciu z Jerzym Rzeńcą, mistrzem województwa lubelskiego do lat 11. Pojedynek zakończył się 7:1 – wygrał Andrzej Stefaniuk, uczeń drugiej klasy gimnazjum. Na zakończenie wydarzenia wystąpiła Gminna Grupa Taneczna.Pamiętali o babciach i dziadkach 19 Pamiętali o babciach i dziadkach 20

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *