Papierosy bez akcyzy

Papierosy bez akcyzy 16

Prawie 1.600 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków skarbowych i akcyzy nie trafi na polski rynek, dzięki współpracy bialskich policjantów z funkcjonariuszami lubelskiego urzędu celno- skarbowego w Białej Podlaskiej.

Nielegalne wyroby tytoniowe przewoził w bagażniku Audi, 37 letni obywatel Białorusi. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę skarbu państwa wyniosło w tym przypadku ponad 28 tysięcy złotych.

Bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości akcyzowej uzyskali informację, że DK-2 będzie poruszał się samochód osobowy marki Audi, w którym mogą być przewożone wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej rozpoczęli monitorowanie przypuszczalnej trasy przejazdu pojazdu. W miejscowości Woskrzenice Duże zatrzymali kierowcę audi. Okazało się, że jest to 37-letni obywatel Białorusi. Po zatrzymaniu pojazdu potwierdziły się też informacje mundurowych. W bagażniku audi ujawnili niemal 1600 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar zapakowany był w torby podróżne.

Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek Skarb Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego straciłby ponad 28 tys. złotych. Kontrabanda została zabezpieczona, a mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 1100 zł. O dalszym losie 37-latka zadecyduje teraz sąd. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Niech Lubelski Urząd Celno Skarbowy spyta się najpierw swoich koleżanek i kolegów jak to możliwe, że tyle fajek znalazło się na terytorium Polski. Odpowiedź koleżanki czy kolegi będzie następująca: jak do tego doszło- nie wiem?