Para znajomych w rękach policji. Wpadli podczas kontroli drogowej

68-142185

Posiadanie znacznej ilości środków odurzających, naruszenie nietykalności cielesnej policjanta i jazda samochodem będąc pod wpływem alkoholu to tylko niektóre czyny, których dopuścili się 38-latek i 39-latka z Białej Podlaskiej. Obydwoje zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Białej Podlaskiej. Policjanci „patrolówki” w środku nocy na ulicy Terebelskiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW. Za kierownicą auta siedział mężczyzna, od którego mundurowi wyczuli woń alkoholu. Pijany kierowca próbował uniknąć odpowiedzialności podając policjantom nieprawdziwe dane, jednak ci nie dali się oszukać. Okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

– W trakcie prowadzonych czynności mundurowi potwierdzili, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów oraz poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo w aucie ujawnili saszetkę, wewnątrz której znajdowały się narkotyki: marihuana, amfetamina i mefedron – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy komendy miejskiej. Dodatkową porcję nielegalnego towaru miała przy sobie 39-letnia pasażerka, u której policjanci znaleźli amfetaminę.

Zarówno mężczyzna jak i kobieta zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Bialscy kryminalni podczas wykonywanych czynności w miejscu zamieszkania 38-latka znaleźli 180 sztuk amunicji myśliwskiej, na którą ten nie posiadał zezwolenia. Wczoraj (17 lutego) Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, a grozi mu kara do nawet 10 lat więzienia. Natomiast wobec kobiety wystosowano dozór policyjny. Odpowie ona za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *