Paralotnia zapaliła się. Pasażer mocno poparzony

102408757_3504841632868774_2615707092685684736_n

Z nieznanych dotąd przyczyn kierowana przez 31-latka motoparalotnia w trakcie wzbijania się w powietrze spadła na ziemię i zapaliła się. W wyniku wypadku zarówno pilot jak też pasażer maszyny doznali obrażeń ciała i trafili do szpitala. 

Do wypadku doszło po godzinie 19.30 w Leśnej Podlaskiej. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska pilotujący motoparalotnię z nieustalonych dotąd przyczyn w trakcie wzbijania się w powietrze nagle zaczął tracić wysokość. Maszyna spadła na ziemię i zapaliła się – podkreśla podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji

O zdarzeniu powiadomili służby ratunkowe świadkowie wypadku, którzy udzielali także pierwszej pomocy przedmedycznej zarówno 31-letniemu mieszkańcowi gminy Leśna Podlaska pilotującemu maszynę jak też 37-letniemu pasażerowi. W chwili zdarzenia 31-latek był trzeźwy, mężczyzna posiada też uprawnienia.

– W wyniku zdarzenia mężczyźni doznali obrażeń ciała i trafili do szpitala. W przypadku 37-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego. Czynności na miejscu wypadku wykonywane były z udziałem specjalistów z Komisji Badania Wypadków Lotniczych – dodaje oficer prasowy.

Pasażer z pomocą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do specjalnego szpitala w Łęcznej. Ma poparzone ponad 60 proc. ciała.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia w tym czy mężczyzna zgłosił swój lot.

Zdjęcia KMP Biała Podlaska:

Paralotnia zapaliła się. Pasażer mocno poparzony 15 Paralotnia zapaliła się. Pasażer mocno poparzony 16

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. wszystkie portale i świadkowie twierdzą że motolotnia zapaliła się podczas lotu a tu proszę według bp24 zapaliła się podczas uruchamiania. Nawet po zdjęciach widać że bp24 nie pisze prawdy bo od kiedy motolotnia startuje z jezdni mając po obu stronach drzewa z jednej strony las a drugiej zabudowania.