Park był pełen sztuki

DSC_4893

Park Sztuki to coroczna inicjatywa Galerii Podlaskiej i Bialskiego Centrum Kultury. W tym roku mogliśmy oglądać instalacje oraz działania artystyczne dziewięciu artystów z całej Polski i regionu.

Dźwięk trąbki zasygnalizował otwarcie kolejnej edycji Parku Sztuki. Oficjalnie rozpoczęli go również przedstawiciele instytucji oraz miasta. Prace można było oglądać przez cały weekend.

– Czasami ta sztuka, którą widzimy w parku jest dosłowna, łatwa do odczytania, ale często jest to sztuka zawiła. Trzeba uruchomić wszelkie zmysły i chłonąć ją. Użyć też własnej wyobraźni – mówi Renata Sobczak, kierownik Galerii Podlaskiej.

Wśród dziewięciu artystów znaleźli się także Ci z regionu. – Przygotowałem performance pod tytułem „Edyp”. Opiera się na ciągnięciu łodzi, która jest symbolem naszego wnętrza. Przez całe życie zbieramy ciężkie doświadczenia aż w końcu docieramy do bramy, która jest ostatecznym przejściem. Opiera się na modlitwie i wysiłku. Pokazuje codzienną drogę człowieka – wyjaśnia Patryk Pykacz, artysta.

Więcej w materiale wideo.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Na plakietkach widac dane wrazliwe takie jak imie i nazwisko, ktore mozna przypisac do konkretnej osoby. Ktoś powinien tym sie zainteresowac…