Park na os. Jagiellońskim na ostatniej prostej

Park na os. Jagiellońskim na ostatniej prostej 15

Park na osiedlu Jagiellońskim w Białej Podlaskiej lada dzień zostanie otwarty. Mieszkańcy będą mogli skorzystać tam m.in. z wodnego placu zabaw.

Wczoraj (5 czerwca) rozpoczęły się czynności odbiorowe i będą one trwały przez kilka następnych dni. Tydzień temu został wykonany 48-godzinny rozruch technologiczny wodnego placu zabaw. Przeprowadzono płukanie oraz dezynfekcję, a następnie pobrano próbki wody do badania.

– Obecnie, zgodnie z wymogami higienicznymi i sanitarnymi, od czasu rozruchu system uruchamia się na 3 godziny dziennie, w ustawionych wcześniej godzinach. Woda na wodnym placu zabaw odpowiada parametrom wody basenowej, w związku z czym nie wolno wrzucać do niej kamieni czy piasku – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Dalsze prace będą skupiały się na wyposażeniu placu zabaw oraz terenu rekreacyjnego. Biała Podlaska otrzymała na ten cel dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Już wkrótce poznamy oficjalny termin otwarcia parku.

park na os. Jagiellońskim

🏗Inwestycje idą pełną parą 💪👏 Dziś rozpoczęły się czynności odbiorowe parku na os. Jagiellońskim. Potrwają kilka dni 🔜💦 Od tygodnia trwa technologiczny rozruch wodnego placu zabaw. Sprawdzamy system 🆗💸W ciągu najbliższych tygodni będziemy wyposażać plac zabaw – otrzymaliśmy na to dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki 👍👍👍

Opublikowany przez Michał Litwiniuk Środa, 5 czerwca 2019

Udostępnij!

Komentarze: 8

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Czemu nie ma informacji ze ten park to pomysł sprzed lat i inwestycja Stefaniuka z którą litwiniuk nie ma nic wspolnego

  2. pod ławkami to powinna być trwała nawierzchnia np; kostka a nie piasek czy żwir który po kilku dniach bedzie buciorami wykopany w trawę. ESTETYKA i Praktyka muszą isć w parze

  3. To pomysł Mariana Burdy, który był Przewodniczącym Rady Miasta. Chciał więcej i nic nie dostał bo poszedł na wojenkę.

  4. Pewnie z tego samego powodu co mieszkania komunalne na Sobieskiego, których plany były zrobione za Czapskiego a było opisywane jakoby to był sukces Dyzmy.

  5. W dalszym ciągu boli że Stefaniuk przegrał,jak on otwierał ronda za pieniądze załatwione przez Czapskiego to było ok.a teraz boli!!!

  6. Wszystko co się dzieje obecnie w temacie inwestycji, to pomysł który powstał za czasów Stefaniuka. Realizacja pomysłów wymaga czasu, teraz widzimy tego efekty.

  7. do Adam.- Typowy pisowiec z Ciebię. A co to ku..a za różnica czyj pomysł. Ważne że coś jest pozytywnego zrobione.

  8. Jeszcze park nie otwarty a już się zaczyna wieczorne darcie japy, schodzi się lokalna gimbaza i okoliczny plebs, ciekawe czy będzie monitoring i pilnowanie porządku przez straż miejską