Perebory, gobeliny i kilimy. Rusza konkurs dla miłośników tkactwa

Perebory, gobeliny i kilimy. Rusza konkurs dla miłośników tkactwa 16
Zajmujesz się amatorsko tkactwem? Jeśli tak, ten konkurs jest dla Ciebie. Rywalizacja będzie prowadzona w dwóch kategoriach. Mile widziani są najmłodsi uczestnicy.
Choć na zgłoszenia jest jeszcze mnóstwo czasu, warto zainteresować się konkursem już teraz. Prace wraz z kartą zgłoszeniową należy wysłać do 31 października na adres Pracowni Tkackiej im. Stanisławy Baj w Hrudzie 121, 21-500 Biała Podlaska lub na adres Gminnego Ośrodka Kultury przy ulicy Prostej 31, 21-500 Biała Podlaska.

IX Przygraniczny Konkurs Tkacki „Tkactwo w dolinie Bugu i Krzny” będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci do lat 15 oraz młodzież i dorośli. Kategorie prezentacji prac obejmują perebory (tradycyjnie wykonany wzór zastosowany w strojach ludowych lub współcześnie), gobeliny i kilimy, tkaniny wielonicielnicowe oraz dowolna technika tkacka tradycyjna (m.in. chodniki, krajki, spódnice, zapaski).

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 17 listopada o godzinie 13 w pracowni Tkackiej w Hrudzie podczas uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej.

ZOBACZ TAKŻE: Regulamin oraz karta zgłoszeniowa

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *