Pewne zwycięstwo Olimpii z Pogonią

Pewne zwycięstwo Olimpii z Pogonią 15
Mimo że momentami bój był wyrównany, szczypiornistom UKS Olimpii Biała Podlaska udało się dość pewnie pokonać Pogoń MKS Pogoń – Prus Siedlce.
Mecz który odbył się 17 marca o godzinie 14 w hali SP nr 3 przy ulicy Sportowej 7 w Białej Podlaskiej w ramach 11 kolejki spotkań Warszawsko – Mazowieckiej III Ligi Mężczyzn miał spore znaczenie dla obydwu drużyn. Siedlczanie w przypadku zwycięstwa zrównaliby się punktami z drużyną Olimpii. Przyjezdni liczyli również na rewanż, po tym jak w ramach 4 kolejki spotkań przegrali u siebie 11 listopada 2017 roku 23 do 31.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry z obu stron, w początkowej fazie na bramki Olimpii szybko odpowiadali przyjezdni. Dopiero gol na 4-2 pozwolił odskoczyć od rywali bialskim szczypiornistom. Przez kolejne minuty mieliśmy do czynienia z w wyrównanym bojem obydwu ekip, dało się jednak zauważyć wyższość bialskiej drużyny w obronie. Od wyniku 10 – 8 zawodnicy Olimpii zaczęli sukcesywnie powiększać przewagę punktową nad gośćmi z Siedlec. W efekcie w pewnym momencie gospodarze prowadzili już 19 do 11. Spory wpływ na taki wynik miał Jakub Polok, który w odstępie kilku minut zdobył 4 bramki. Zawodnicy Pogoni obudzili się z letargu, zdobyli dwie bramki, ale i tak do przerwy przegrywali wysoko 13 do 19.

Po przerwie Olimpia ciągle powiększała przewagę nad zawodnikami z Siedlec. W pewnym momencie było już 24 do 15. Mecz toczył się w szybkim tempie, aż do stanu 25 -19 kiedy obydwie ekipy nie potrafiły przez kilka minut zdobyć bramki, po tym czasie jednak nastąpił szturm bialskich szczypiornistów, którzy na jedną bramkę przyjezdnych odpowiedzieli sześcioma, doprowadzając do przewagi 11 punktów. Przy takim prowadzeniu zawodnicy Olimpii mogli już spokojnie kontrolować przebieg spotkania i po pięknym golu Gabriela Olichwiruka ostatecznie wygrali 36 do 24.

W ekipie Olimpii najskuteczniejsi byli Jakub Polok – zdobywca 12 bramek i Gabriel Olichwiruk, który strzelił ich 9, ale na brawa zasłużyła cała drużyna z Białej Podlaskiej, która w czasie całego meczu zasłużenie wygrała. Kolejny mecz szczypiorniści Olimpii zagrają z drużyną MOKS Słoneczny Stok Białystok

UKS Olimpia Biała Podlaska – MKS Pogoń – Prus Siedlce 36:24 (19:13)