PGE będzie wspierać szkoły zawodowe

YXJ0aWNsZXMvMjAxODAzMjAxMzEwMTMtNjQtMS5qcGc=,800,420

Wśród 12 sygnatariuszy porozumienia znalazła się również jedna z bialskich szkół. Placówka od kilku lat współpracuje z lokalnymi przedsiębiorstwami.

W miniony piątek odbyły się lubelskie Targi Edukacyjne. Tego dnia PGE Dystrybucja podpisała listy intencyjne ze szkołami zawodowymi w województwach lubelskim, łódzkim, mazowieckim, podkarpackim i świętokrzyskim. W tym gronie znalazł się Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej. Placówkę reprezentował dyrektor Ryszard Dołęga.

Porozumienie w ramach programu „Wsparcie kształcenia zawodowego” stanowi kolejny krok w kierunku wspólnego działania pracodawców i placówek oświatowych na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego. Zakłada on doskonalenie praktycznych umiejętności uczniów, prezentowanie nowoczesnych technologii stosowanych we współczesnej energetyce, a także podnoszenie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Program PGE Dystrybucja będzie realizowany m.in. poprzez klasy patronackie, staże i praktyki oraz wspólne działania promocyjne, które zachęcą młodzież do wyboru zawodów technicznych.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *