Pięć komitetów zgłosiło kandydatów do komisji w Łomazach

Pięć komitetów zgłosiło kandydatów do komisji w Łomazach 16

W wyborach prezydenckich tylko w jednej gminie w powiecie bialskim zgłoszono ponad połowę kandydatów na członków komisji wyborczych. Na 53 miejsca liczyć głosy chce 30 osób.

W Gminie Łomazy jest 7 komisji wyborczych. W komisjach wyborczych ma zasiadać 53 członków. Na dzień 10 kwietnia zgłoszono 30 kandydatów z 5 komitetów wyborczych. Do pełnej obsady komisji brakuje 23 członków.

Za organizację wyborów odpowiedzialne są samorządy. Kolejny termin w kalendarzu wyborczym to 20 kwietnia, do tego czasu komisarz wyborczy powołuje komisje. Gminy do tego czasu zawiadamiają komitety o uzupełnienie listy kandydatów. Jeżeli tego się nie uda, kolejnym krokiem będzie poszukiwanie chętnych nie związanych z komitetami.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. A cóż to nawet zatwardziali pisobolszewicy się boją? A co jak ksiądz każe być w komisji co będzie silniejsze rozsądek czy służalczość?

  2. Błagam co za syf, wszyscy się bronią rękami i nogami aby nie było wyborów ponieważ przez nie rozprzestrzeni się COVID-19, a tu proszę narażenie życia dla 200-300zł., rozumiem, że w Łomazach jest wysokie bezrobocie ale głupota ludzka jest jeszcze większa. Szkoda mi tylko starszych, którzy niestety ale pewnie pójdą na te wybory. Jako jedyna gmina w Polsce Łomazy może pochwalić się „wieloletnim zacofaniem” dzięki właśnie postawie takich wspaniałych mieszkańców.