Pięć medali w taekwon-do dla janowskich zawodników

20180512_182311

Do rywalizacji przystąpili członkowie ponad 40 klubów z całej Polski, a wśród nich janowski UKS Hwa-Rang. „Nasi” zawodnicy z najważniejszej imprezy sezonu wrócili z pięcioma medalami.

XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do odbyły się w minioną sobotę (12 maja) w Kłobucku. Zawody odbywały się w czterech konkurencjach takich jak układy formalne, testy siły, techniki specjalne i walka sportowa.

14 podopiecznych Dawida Smolbika i Sylwii Skwary rozpoczęli zmagania o godzinie 9 próbując swoich sił w układach formalnych. Tam nie lada niespodziankę sprawił Jakub Świderski, który sięgnął po brązowy, a zarazem pierwszy medal w historii klubu w tej konkurencji.

Chwilę później przyszedł czas na konkurencje walki sportowej oraz technik specjalnych mężczyzn. W walkach w kategorii 50 kg brązowy medal wywalczył Grzegorz Polubiec. Ogromny sukces odniósł Mateusz Paśnik, który w technikach specjalnych zdobył tytuł Mistrza Polski. W tej samej konkurencji klasę pokazała również Ola Sacharczuk, która sięgnęła po brązowy medal.

W ostatnich latach w konkurencji technik specjalnych zawodnicy janowskiego Hwa-Rang zdominowali rywalizację Juniorów. Zdobyli osiem medali, w tym dwukrotnie byli Mistrzami Polski – w 2016 i 2018.

W konkurencji walk również nie brakowało sukcesu. W kategorii +75 kg Michał Balak wygrał trzy pojedynki. Następnie przyszedł czas na finał, w którym wychowanek janowskiego klubu nie dał najmniejszych szans rywalowi z Rybnika. Michał w drugiej rundzie całkowicie zdominował przeciwnika, a tym samym wywalczył pierwszy tytuł Mistrza Polski w konkurencji walk. Zawodnik w tej konkurencji zadebiutował w ubiegłym roku i na 10 walk, które stoczył przegrał tylko jedną w finale Turnieju Międzynarodowego Mazovia Masters CUP w Ciechanowie.

UKS Hwa-Rang zagwarantował sobie życiowy sukces. Klub zajął czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej z pięcioma medalami – dwa złote i trzy brązowe. Należy zaznaczyć, że szans na medal było wiele więcej. Zawodnicy pięciokrotnie stawali tuż poza podium konkurencji. Ponadto solidna postawa całej drużyny janowskiego klubu zaowocowała pierwszym miejscem w klasyfikacji punktowej klubów.