Pierwszaki odkryły tajniki funkcjonowania banku

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA1MDQwOTI2NTMtMTIyLTUuanBn

Uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej wybrali się do bialskiego banku, aby dowiedzieć się, jak działa ta instytucja.

W czwartek (26 kwietnia) uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej uczestniczyli w wycieczce do Banku Spółdzielczego przy ul. Orzechowej. Wyjście zostało zorganizowane w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Świat zawodów na wesoło”.

Pierwszaki mogły zapoznać się z działalnością tej instytucji, dowiedzieć się, na czym polega praca w banku, jak korzystać z bankomatu oraz zobaczyć miejsca, gdzie odbywa się obsługa klientów. Dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób są zabezpieczane pieniądze, a pani kasjerka przy pomocy specjalnego urządzenia zademonstrowała, jak odbywa się liczenie banknotów.

Dla naszych wychowanków było to niezwykle ciekawe spotkanie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe długopisy, a „bankowe” cukierki były słodkim akcentem. Z uśmiechami na twarzy i nowymi doświadczeniami wróciły do szkoły.

Składamy serdeczne  podziękowanie Prezesowi Banku Spółdzielczego – Pani Helenie Wasilewskiej za umożliwienie nam grupowego wejścia do banku, a pracownicom – paniom Halinie, Alicji, Ewie i Krystynie za przygotowanie atrakcyjnego spotkania.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *