Pierwsze płatności kartą za mandaty w bialskiej policji

Pierwsze płatności kartą za mandaty w bialskiej policji 16
Bialska komenda policji otrzymała dziewięć terminali, które są wykorzystywane przez ruch drogowy. Już wczoraj miedzy 6 a 14 zostały odnotowane dwie płatności.
Terminale płatnicze są ułatwieniem i wyjściem na przeciw oczekiwaniom społeczeństwa. – Osoba, która popełni wykroczenie może od razu uiścić należną kwotę. Sprawa zapłacenia mandatu karnego, stała się teraz dużo łatwiejsza, dzięki otrzymaniu terminali płatniczych.  Po dokonaniu płatności policja wypisuje te same dokumenty, a popełniający wykroczenie nie musi iść na pocztę czy wykonywać przelewu internetowego – zaznacza kom. Wojciech Lesiuk z bialskiej policji.

Otrzymanie terminali uwarunkowane jest w większości na obcokrajowców, którzy mogą opłacić mandat karny, zaraz po jego otrzymaniu. Policjanci nie muszą ani podwozić cudzoziemca do bankomatu, ani eskortować go do tego miejsca.

Informacja o posiadaniu przez policję terminali płatniczych nie jest zbyt popularna, jednak z upływem czasu coraz więcej osób będzie korzystało z takiej formy opłacenia mandatu karnego.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *