Pies pomógł w odnalezieniu towaru z przemytu

Pies pomógł w odnalezieniu towaru z przemytu 15

Funkcjonariusze skontrolowali jego samochód, a później razem ze służbowym psem przeszukali mieszkanie. Odnaleźli nielegalny towar warty łącznie prawie 44 tysiące złotych.

W ubiegły piątek (11 września) w trakcie wspólnych działań policjantów Wydziału Kryminalnego terespolskiego komisariatu oraz funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej zatrzymano do kontroli w Kobylanach auto osobowe marki VW.

Funkcjonariusze posiadali informacje na podstawie których mogli przypuszczać, że kierowca przewozi kontrabandę. Podczas kontroli we wnętrzu pojazdu ujawnili torbę, a w niej owinięte czarną folią pakiety z zawartością papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

Samochodem kierował 42-letni terespolanin. Został zatrzymany do wyjaśnienia.

Policjanci przeszukali także miejsce zamieszkania mężczyzny. Służbowy pies jednoznacznie wskazał miejsca gdzie ukryte są kolejne „nielegalne” papierosy. – Mundurowi zabezpieczyli niemal 2 tysiące paczek papierosów. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa wyniosłyby łącznie niemal 44 tysiące złotych – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla z komendy policji.

42-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w kwocie 5 tysięcy złotych. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. bardzo ładny strzał, ale to jest kropla wody. na tej górce w Kobylanach każdą białoruską lokomotywę spompowują z ropy i zabierają faję….
    jestem żądny kolejnych akcji. powodzenia 🙂