Pies wywęszył narkotyki warte niemal 4 mln zł

narko1

Aż 70 kg haszyszu i prawie 0,7kg kokainy dwójka Rosjan próbowała przewieźć przez terespolskie przejście graniczne. Ich plany pokrzyżował Ceron – pies służbowy straży granicznej.

W miniony czwartek (14 czerwca) na drogowym przejściu granicznym w Terespolu mundurowi zatrzymali do kontroli osobowego nissana, którym podróżowali obywatele Rosji, mężczyzna i kobieta. Pojazd był sprawdzany pod względem legalności i pochodzenia.

– Pies służbowy zaznaczył jego wnętrze sugerując możliwe miejsce ukrycia narkotyków. Po dokładnej kontroli samochodu, w jego skrytkach konstrukcyjnych, rzeczywiście ujawniono hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości z oleistą substancją oraz białym proszkiem – informuje por. Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG.

W sumie w aucie ukryte było 70 kg haszyszu i 658 g kokainy o łącznej wartości 3,83 mln zł. Dwójka Rosjan została aresztowana na okres 3 miesięcy. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Kocham te wyliczenia, ale ja bym od razu się nie cackał tylko wyliczył to na miliard – po co się męczyć, tutaj przynajmniej okrąglutka liczba by była, a w zasadzie są na tym samym poziomie wiarygodności – czyli żadnym. Działek dilerskich według „specjalistycznego” przelicznika to 3/4 ze 100 000 można naliczyć, ale zaokrąglijmy to do 115 000 działek – to tym bardziej nigdy nie ma żadnego pokrycia z rzeczywistością, ale przynajmniej wygląda spektakularnie. I teraz poczujmy ten ogrom, bo wtedy dla każdego mieszkańca Białej wyszłoby po 2 gramy na głowę. Byłoby po nas, ale całe szczęście Pan nad nami czuwa.