Pijana matka. Przewracała się przy dzieciach po ulicy

Pijana matka. Przewracała się przy dzieciach po ulicy 16

„Kobieta z dzieckiem w wózku przewróciła się, chyba jest pijana”. Taką informację otrzymał dyżurny bialskiej komendy. Kobieta miała w organizmie 2,3 promila alkoholu, a razem z nią przebywało dwoje dzieci.

– W poniedziałek przed godz. 20 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że na ul. Łomaskiej w Białej Podlaskiej znajduje się kobieta, która prawdopodobnie jest pijana i w takim stanie opiekuje się małym dzieckiem. Ze zgłoszenia wynikało, że poza maluchem, z matką przebywa też starsza dziewczynka. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego. Mundurowi ustalili, że jest to 44-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Badanie wykazało, że „opiekowała się” 2-letnim synkiem oraz 11-letnią córką mając w organizmie 2,3 promila alkoholu – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Mężczyzna jadąc ulicą zauważył leżącą obok wózka kobietę. Wówczas postanowił zgłosić sprawę dzwoniąc na numer alarmowy. Dzieci trafiły pod opiekę członka rodziny, natomiast sprawę nieodpowiedzialnego zachowania kobiety oraz kwestię właściwego sprawowania opieki na małoletnimi zbada sąd rodzinny.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi rodzice i opiekunowie narażają dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. W przypadku, gdy na sprawcy ciąży szczególny obowiązek opieki, przestępstwo takie zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 14

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Ja ktoś po piwie jedzie to dobrze, że został zatrzymany.
   To w tej sytuacji też się cieszę, że ktoś zadzwonił:-)
   Widzę, że moje podatki nie zmarnowały się 500+ działa

 1. Kobieta sobie lekko wypiła, nic złego się nie stało. Wyszła na spacer z dziećmi a jakiś konfident to zgłosił. Każdy pije i nie ma co się dziwić. W Polsce to jest zaszczyt pić, to taka narodowa tradycja i hluba narodu. Podać dane personalne, adres tego konfidenta. Niech ludzie wiedzą kto na policję donosi, niech się rodzina wstydzi za takiego konfidenta

 2. Widziałem przez okno tego typa, choć kto mieszka tu kilka lat to zna tą rodzinę. To nie pierwsza taka akcja. Jego żona jest nie lepsza. Tfu bydło rogate!

 3. Jak można dawać dziecku alkohol, ta matka, która zadzwoniła zadzwoniła, że typ się wywraca powinna się wstydzić. Niech żyje polska

 4. Brawo za obywatelską postawę. Pijani i dzieci??!! Coś nie tak.
  Polsko nie pij!!!
  Suuuper postawa człowieka. Order dla tego wspaniałego człowieka!!
  Matka nieprawidłowy przykład daje. Konsekwencje powinna ponieść!!
  Odebrac kobiecie za alkohol 500+
  Pieniądze nie szły do dzieci, tylko na %

  1. Ta kobieta nie raz pila i obcuje z facetami innym kiedy maz za granicą pracuje taka prawda.Byla widziana nie raz pijana z dziecmi wiec lubi takie zycie.Wóda i inni faceci wiec szkoda tylko dzieci bo ucza sie takiego zycia