Pijany nie był. Kierował jednak pod wpływem środków odurzających

Pijany nie był. Kierował jednak pod wpływem środków odurzających 15

Kierujący autem tłumaczył policjantem, że nie pił alkoholu. Zachowywał się przy tym bardzo nerwowo. Szybko okazało się, że jest pod wpływem innych środków.

Wczoraj (25 maja) przed południem na ulicy Dolnej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego osobowym Fiatem. Podejrzenia mundurowych wzbudził styl jazdy 27-letniego bialczanina.

W chwili zatrzymania kierowca był nerwowy i mocni pobudzony. Twierdził, że nie pił alkoholu oraz nie zażywał środków odurzających. – Policjanci nie dali się jednak zwieść zapewnieniom 27-latka. Mężczyzna był trzeźwy, jednak funkcjonariusze użyli specjalistycznego analizatora śliny, aby sprawdzić, czy kierowca nie znajduje się pod wpływem środków odurzających. Przeprowadzony na miejscu test potwierdził obecność w jego organizmie marihuany – wyjaśnia Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy. Dodatkowo pobrano od niego krew do badań.

W trakcie dalszych czynności w miejscu zamieszkania bialczanina ujawniono woreczek z marihuaną. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia. Odpowiadał będzie zarówno za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego jak również za posiadanie narkotyków. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *