Pijany spowodował wypadek. Piesza trafiła do szpitala

Pijany spowodował wypadek. Piesza trafiła do szpitala 15

Mężczyzna najechał na prawidłowo idącą pieszą i uciekł nie udzielając jej pomocy. W wyniku zdarzenia piesza została przyciśnięta przez auto do metalowego ogrodzenia. 

Wczoraj (28 czerwca) po godzinie 19 doszło do wypadku w Klonownicy Dużej. – Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący Daewoo cofając zjechał na lewe pobocze drogi, gdzie najechał na prawidłowo idącą pieszą – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy policji. Kierujący, przycisnął kobietę autem do metalowego ogrodzenia, po czym zbiegł z miejsca bez udzielenia jej pomocy. Poszkodowana 64-letnia mieszkanka gminy Rokitno trafiła z obrażeniami do szpitala.

Janowskim policjantom udało się zatrzymać sprawcę kilkaset metrów od miejsca wypadku. Okazało się, że jest to 25-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski. Był nietrzeźwy.  Alkomat wykazał, że ma on ponad 2 promile alkoholu. Sprawcę zatrzymano do wyjaśnienia.

– Pamiętajmy, że  wsiadając za kierownicę w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego! Za kierownicą pojazdu powinniśmy być trzeźwi i wypoczęci – apeluje Salczyńska-Pyrchla.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *