Pijany uciekł z miejsca kolizji. Nagrały go kamery

Pijany uciekł z miejsca kolizji. Nagrały go kamery 16

Kierujący motocyklem 62-latek doprowadził do kolizji drogowej, po czym odjechał z miejsca zdarzenia, pozostawiając tam wnuka z którym podróżował. Całą sytuację zarejestrowała jedna z kamer miejskiego monitoringu. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

W miniony poniedziałek do dyżurnego bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. – Mężczyzna oświadczył, że kierując samochodem osobowym marki Mercedes uczestniczył w zdarzeniu drogowym, gdzie sprawca odjechał z miejsca. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Francuska i Plac Wojska Polskiego w Białej Podlaskiej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kiedy skręcał w lewo, jadący w tym samym kierunku motocyklista rozpoczął manewr wyprzedzania go z prawej strony, doprowadzając do zderzenia – podkreśla Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Jednoślad przewrócił się. Mężczyzna dodał, że razem z motocyklistą podróżowało dziecko, które ten pozostawił odjeżdżając z miejsca zdarzenia. Wówczas 60-letni kierowca mercedesa zdążył ustalić w którą stronę oddalił się sprawca oraz pobiegło dziecko i całą sprawę zgłosił organom ścigania.

Policjanci, którzy zajęli się zgłoszeniem potwierdzili tą informację. Funkcjonariusze szybko dotarli również do miejsca zamieszkania samego mężczyzny, który podróżować miał motocyklem. Kierowcą pojazdu okazał się 62-letni mieszkaniec miasta. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Wykonane zostało badanie retrospektywne oraz pobrana krew do badań. Pozwoli to na ustalenie ilości alkoholu u kierowcy w momencie zdarzenia.

– 62-latkiem podróżował jego wnuk, który został przewieziony do szpitala przed przyjazdem policjantów. Na szczęście jego obrażenia nie okazały się groźne i całe zdarzenia zostało zakwalifikowane jako kolizja – dodaje rzecznik.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy oraz apelują o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem to odpowiedzialność zarówno za siebie, pasażerów jak i za innych uczestników ruchu drogowego.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Ciesze sie ze kolejny pijany zabójca zniknie z dróg. Szkoda tylko że dziecko w tym wypadku moglo ucierpiec. Zazwyczaj pijany przezywa wypadki. Nie chcialbym stracic życia przepisowo przechodzac jezdnia potracony przez kogos tak nieodpowiedzialnego. Oby kara była jak najwyzsza. Może ten człowiek nareszcie przemysli swoje życie i to co mogł spowodowac swoim postepowaniem.