Piknikiem promowali zdrowie

IMG_20180805_184333
fot. nadesłane

Łomazy stawiają na rodzinę. To właśnie z myślą o tej najmniejszej komórce lokalnej społeczności zorganizowano festyn, podczas którego nie mogli narzekać na nudę zarówno najmłodsi mieszkańcy, jak i starsi.

W minioną niedzielę (5 sierpnia) od godziny 15 w parku przy placu Jagiellońskim w Łomazach zapanował niezwykle rodzinny klimat. Tego dnia w ramach kampanii „Postaw na rodzinę!”odbył się festyn. Jego głównym celem była promocja zdrowego stylu życia oraz zorganizowanie alternatywnej formy spędzania wolnego czasu.

Dzieci miały okazję wziąć udział w zabawach z nagrodami z DJ Fantomaszem, a pół godziny później przyszedł czas na konkursy, w których została poruszona tematyka zagrożeń od alkoholu i wielu innych używek. Jednym z punktów programu wydarzenia było przedstawienie świadectwa uzależnień przez  osoby z  grupy wsparcia Al-Anon i AA.

Tego dnia odbył się również występ iluzjonisty Mateusza Zalewskiego, a tuż po nim scenie pojawi się kabaret „FRYJO”. Zwieńczeniem wydarzenia była dyskoteka, podczas której o dobrą muzykę zadbał DJ Tomasz.

Dla najmłodszych cały czas dostępny był plac zabaw, dmuchańce, auta na akumulatory, duża trampolina oraz przejażdżki konne. Można było też przyjrzeć się z bliska wozowi strażackiemu czy wziąć udział w zajęciach profilaktyczno-animacyjnych. Na stanowiskach wirtualnej rzeczywistości czekały takie atrakcje jak skok na bungee, wędrówka po dnie morza, lot statkiem kosmicznym, kolejka górska, spotkanie z dinozaurami oraz gry zręcznościowe. To właśnie one były najbardziej oblegane.

Osoby zainteresowane swoim stanem zdrowia będą miały szansę wykonać szereg badań – skóry, wagi, wzrostu, ciśnienia oraz grubość tkanki tłuszczowej. Ponadto pojawiła się możliwość wykonania badania słuchu i konsultacji protetycznej, a także oddania krew w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości”. Tak cennym darem podczas festynu podzieliło się 25 osób.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *