Piotr Tarkowski zakwalifikował się do Mistrzostw Europy

Piotr Tarkowski zakwalifikował się do Mistrzostw Europy 16

II Mityng Kwalifikacyjny LOZLA zgromadził ponad 300 zawodniczek i zawodników, głównie z woj. lubelskiego. Wśród nich znaleźli się również lekkoatleci z bialskiego AZS AWF na czele z niewątpliwym aktualnym liderem Piotrem Tarkowskim.

Sportowym zmaganiom towarzyszyły anomalne warunki, nieustannie padający deszcz i przerwy wprowadzane ze względu na intensywność opadów. Chmury nadciągnęły nad lubelski stadion godzinę po rozpoczęciu zawodów, przez co niektóre konkurencje w ogóle się nie odbyły.

Pomimo tak fatalnej scenerii Piotr Tarkowski pokazał klasę. W szóstej kolejce skoku w dal uzyskał on wynik 7,62 m. Jest to rezultat 2 cm lepszy od wyznaczonej przez PZLA normy kwalifikacyjnej na tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-23, które odbędą się w lipcu w Szwecji.

Bardzo dobrze poradził sobie również 16-letni Jacek Gryta, ubiegłoroczny  wicemistrz  Polski  młodzików, który  tydzień wcześniej pobił w Białej Podlaskiej rekord życiowy w skoku w dal (6,61m). Tym razem skoczył on 10 cm  mniej zajmując czwarte miejsce w konkursie i wygrywając klasyfikację U-18 w tej konkurencji. Na pochwałę zasłużył także 16-letni Kuba Przemski, który skoczył w dal 5,86 m ustanawiając swój rekord życiowy.

W skoku w dal kobiet przerwano konkurencję po trzech kolejkach. Jego triumfatorką została Agata Stypułkowska z wynikiem 5,45  m co jest jej najlepszym wynikiem w tym roku. Dobrze wystartowała też 12-letnia Maja Czublun ustanawiając swój oficjalny rekord życiowy wynikiem 4,22 m. W biegu na 100 m przez płotki siedmioboistka Monika Stypułkowska wywalczyła drugą lokatę uzyskując wyni 15,37 sek.

Z kolei w skoku wzwyż zwyciężył Bartłomiej Bedeniczuk z rezultatem 2 m. Po tym zrezygnował z dalszych prób. Śliska nawierzchnia i padający deszcz nie przeszkodziła 15-letniemu Piotrowi Jaroszkiewiczowi w ustanowieniu 170 cm swoim rekordem życiowym. W tej samej konkurencji zaprezentowały się także 12-letnie Maja Czublun i Lena Nitychoruk, podopieczne Tadeusza Makaruka.  Maja po udanym skoku na wysokość 130 cm została wycofana z konkursu przez trenera ze względów bezpieczeństwa, a Lena skacząć 125 cm ustanowiła swój rekord życiowy.

Piotr Tarkowski zakwalifikował się do Mistrzostw Europy 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *