Po burzliwej dyskusji przyjęto stanowisko w sprawie Haidara

Po burzliwej dyskusji przyjęto stanowisko w sprawie Haidara 16

Na ostatniej sesji, rada miasta przyjęła stanowisko w sprawie nieprzedłużenia umowy ordynatorowi Riadowi Haidarowi. Ten punkt obrad wywołał burzę wśród radnych.

Stanowisko mówi o przywróceniu Riada Haidara, ordynatora bialskiej neonatologii. – Degradacja z ordynatora na asystenta, bo takie znaczenie ma kadrowa decyzja dyrektora szpitala, ujmuje naszej lokalnej społeczności. Oznacza brak szacunku i zrozumienia roli Riada Haidara. W dalszej części możemy przeczytać również – Decyzja podjęta przez Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej jest działaniem na szkodę nie tylko środowiska lokalnego, ale przede wszystkim na szkodę najmniejszych pacjentów szpitala.

Pełniący od listopada funkcję dyrektora Adam Chodziński zaproponował Haidarowi pracę na oddziale, jednak nie na stanowisku ordynatora. Nowa umowa umowa miała zapewnić lekarzowi wynagrodzenie sięgające 300 tys. rocznie.

– Nie zwolniłem doktora Riada Haidara. Dwa lata temu pan doktor Haidar podjął decyzję, że odchodzi na emeryturę i szpital wyraził na to zgodę. Ogłoszony został konkurs – zaczął wypowiedź Adam Chodziński. – Załącznikiem do tego typu konkursu zawsze jest umowa, ta dotycząca doktora skończyła się 31 grudnia 2019 roku – dodaje. Chodziński tłumaczył, że próbował spotkać się z Riadem Haidarem jeszcze przed zakończeniem umowy, by ustalić dalsze warunki współpracy.

Głos w sprawie zabrał radny Mariusz Michalczuk – Czy zrobił pan wszystko, by zostawić najlepszego fachowca w szpitalu? Czy ta umowa przewidywała aneksowanie? Z tego co się orientuję, chyba tak.

Marek Dzyr pytał prezydenta o podstawy prawne przywrócenia Haidara na stanowisko. – W stanowisku apeluje się o przywrócenie ordynatora, tymczasem nie ma takich możliwości prawnych, bo stosunek pracy już się zakończył – zaznaczył. Michał Liwiniuk odpowiedział na spostrzeżenia radnego – Sytuacji by nie było, gdyby pan dyrektor skorzystał z możliwości jaką dawała umowa, czyli przedłużenie jej aneksem.

Dariusz Litwiniuk w swojej głośnej wypowiedzi wspomniał, że miasto nie ma wpływu na szpital, ponieważ zarządzanie nim pełni urząd marszałkowski. – Czy chodziło państwu o zaszczucie radnego Klubu Zjednoczonej Prawicy? Czy wiecie jakie maile i wiadomości otrzymywał dyrektor? Życzono mu śmierci – mówił.

Na obradach pojawiła się Anna Żymowska, mam chłopca uratowanego na bialskim oddziale neonatologii. Stanęła w obronie doktora i odczytała list rodziców, którzy również nie godzą się z decyzją dyrektora Chodzińskiego.

Po burzliwej dyskusji przyjęto stanowisko w sprawie Haidara 17

Obecnie bialską neonatologią kieruje zastępczyni Riada Haidara – dr Joanna Sobczak. Na stanowisko ordynatora oddziału ogłoszono konkurs.

Udostępnij!

Komentarze: 18

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Prawda jest taka.
  Durni ludzie głosowali na Haidara, tyle lat się pchał do „władzy” a teraz leje na szpital. I to jest jego decyzja tak naprawdę ale się napewno nie przyzna, po co skoro głupki będą się kłócić między sobą. Gdyby nie dostał się do sejmu napewno by podpisał umowę i dalej by siedział w szpitalu. Gdatulacje, było nie głosować na niego, nie było by płaczu.

 2. Takiego syfu w mieście jeszcze nie było. Drzecie się, że to pisiory dzielą Polaków. Ale to nieprawda! Jest takie partyjne środowisko do cna zakłamane i to mamy dzisiaj w Białej. To nic, że na pozór niektórzy z niego wyszli, ale nawet w sile trzech można wejść i zrobić przewodniczącego rady, a największa grupa nie ma nic. Tak więc mamy miejskie brednie aż miło Wstyd i wiocha!

 3. Nie będę hejtować Chodzińskiego bo i tak pewnie ma już ciężkie życie, ale mam nadzieję,że jak wyleci z hukiem z funkcji dyrektora to po prostu powie nam kto mu kazał zagrać tak z Doktorem.

 4. Sami wyborcy wysłali go z Białej do Warszawy !!! Pan Haidar ma 70 lat i skończyła mu się umowa. Ja nie widzę możliwości pogodzenia stanowiska ordynatora z funkcją posła. Oddziałem trzeba zarządzać a nie na nim bywać w przerwach między posiedzeniami . Kwestia posłowania i leczenia w bialskim szpitalu była już poruszana , na forum bp24. Doba ma 24 godziny , gdzie trzeba czasem spać. Fizycznie się nie da. Przy całym szacunku do Pana Haidara , ale decyzja Chodzińskiego była słuszna – ordynatura NIE , leczenie TAK. Brzmi to brutalnie ale dla dobra oddziału , a przede wszystkim leczonych tam dzieci trzeba było tak zrobić. Honorowe sprawowanie funkcji ordynatora to nieporozumienie. W Polskim Parlamencie jest ponad 40 lekarzy- cały szpital. Czy po to się kształci (drogie kształcenie) lekarzy by porzucali profesję ? Czy to jest normalne ? – Nie. Lekarze a zwłaszcza dobrzy lekarze są popularni w lokalnym społeczeństwie . Tą popularność wykorzystują politycy do zbierania głosów na PARTIĘ. Głosy oddane w tych przypadkach są nierozsądne i populistyczne, a potem larum – straciliśmy lekarza i szuka sie winnego . Winni są wyborcy i koniec , chociaż twierdzi się że Chodziński. PS. czy takie samo larum jest w przypadku Marszałka Senatu – też lekarza ? Nie , dlatego, że dyrektorem tamtejszego szpitala jest osoba z tej samej opcji politycznej. Pana Haidara wykorzystano dodatkowo bo PiS sprawuje władzę nad bialskim szpitalem. Dodatkowo w dialog wplata się wrażliwy temat „dobro małych pacjentów” Przykre i żenujące zagrywki polityczne. Ludzie wybrali pomiędzy lekarzem i posłem. Jest poseł , nie ma lekarza. Może w końcu ludzie się obudzą i zaczną myśleć zanim pójdą do urny.

 5. jjo-bardzo mądry komentarz i sama prawda ,a Haidar ma gdzies bialski szpital ,zaczęla interesowac go polityka i chciał zaistniec w mediach bo jest tylko baardzo szeregowym poslem z ostatnich ław ,taka maszynka do głosowania.Jak był w sejmiku wojewódzkim to okazało sie,ze był jedynym który nigdy nie zabrał głosu (czyzby tematów brakowało?),teraz tez w kampannii wyborczej mówił,ze ma receptę na uzdrowienie słuzby zdrowia -minęło pare miesięcy i nie słychać zeby cos robił w tym kierunku w sejmie ale zaczął robić „malą politykę” u nas aby robić szum wokół siebie.Gdyby odszedł z Białej to w innych szpitalach od razu zostałby ordynatorem ot tak bez zadnego konkursu? chyba w całym kraju jest jednakowe prawo. Uwazam,ze ten pan ma gdzies szpital i pacjentów bialskich ,chce zaistniec w polityce bazując na swoich osiągnięciach zawodowych i naiwnosci bialszczan.

 6. Polityka polityką, ale jak można być tak głupim, żeby pozbawiać miasto jednego z najlepszych neonatologów w kraju. Są pewne granice, kto będzie leczył noworodki jeśli nie on? Wstyd mi za motłoch, który wysyła go do sejmu. Mogliście korzystać z usług świetnego specjalisty, ale przypomnicie sobie o tym dopiero wtedy, kiedy sami będziecie potrzebować jego pomocy. Chodziński, typowy aparatczyk partyjny, powinien przeprosić i przywrócić Haidara na stanowisko.

 7. Riad Haidar, człowiek który dzieli. Obserwując poczynania ,,tego pana,, odnoszę wrażenie, że to najważniejsza persona w naszym mieście. O nikim tyle się nie mówi, nie pisze, nikt nie wywołuje takich emocji jak on. Nie chodzi tutaj o działalność zawodową, ale o aktywność publiczną. Wydawać by się mogło, że na tym polu osiąga jakieś znaczące sukcesy. Niestety, nie słyszałem o nich. Słyszałem natomiast jego wypowiedzi publiczne, z których nic nie wynika, to ,,guma do żucia,, dla uszu. Jeden raz ( widziałem ) wystąpił w telewizji publicznej i się ośmieszył. Jako radny Sejmiku Wojewódzkiego, jako jedyny nie widział potrzeby zabrania głosu na jego ( Sejmiku ) forum. Organizując wiec wyborczy na jednym z meczów Podlasia, pozbawił klub stadionu ( PSW ), który ten wypożyczał, bo jednostki edukacyjne nie mogą być miejscem agitacji politycznej. Teraz radni miejscy i powiatowi walczą ze sobą ( dawno nie było takiej jatki ! ), a kto jest tego przyczyną ? Pytam, kim jest ,,ten pan,, ? P.S. W tygodniku ,,Do Rzeczy,, nr. 4 jest spory artykuł Sławomira Jastrzębowskiego. Jest dużo o pewnej bardzo znanej piosenkarce i niewiele, ale wystarczająco, by poznać mentalność, o pewnym biznesmenie i muzyku.Polecam !

 8. Proszę opublikować list Pana Owsiaka, który zmienił zdanie co do dyrektora szpitala. Prosi Pana Posła Haidara o przeproszenie Pana Chodzińskiego.

 9. Mieszkaniec Białej , a może ty powinieneś kogoś przeprosić??? Jednego z najlepszych??? to jakiś żart…. poza tym nikt go tam nie wysyłał, on sam się wysłał…