Po pijaku spowodował kolizję. Później chciał zmylić policjantki

Po pijaku spowodował kolizję. Później chciał zmylić policjantki 16

Sprawca uciekł z miejsca kolizji, a następnie próbował zmylić funkcjonariuszki przesiadając się na fotel pasażera. Policjantki nie dały się oszukać. Mężczyzna był pod silnym wpływem alkoholu.

Wczoraj (15 września) po godzinie 13 policjanci odebrali zgłoszenie o kolizji drogowej na ulicy Akademickiej w Białej Podlaskiej. Zgłaszający tłumaczył, że kierowca Mazdy jadąc z dużą prędkością uderzył w jego samochód podczas wyprzedzania. Sprawca nie zatrzymał się i uciekł z miejsca zdarzenia.

Kierowca Volkswagena pojechał w ślad za sprawcą kolizji. Gdy po drodze zauważył patrol Wydziału Ruchu Drogowego poinformował o całym zdarzeniu. Policjantki ruszyły za piratem drogowym. – Kierowca Mazdy widząc jadący za nim radiowóz próbował uniknąć odpowiedzialności. Początkowo skręcił w boczną uliczkę, kiedy okazała się ona nieprzejezdna zaparkował na terenie posesji. Tam próbował przesiąść się na fotel pasażera, co uniemożliwiły mu funkcjonariuszki – relacjonuje Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy policji.

Sprawcą okazał się 43-letni bialczanin. Od mężczyzny czuć było wyraźnie woń spożytego alkoholu. Badanie wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. W trakcie prowadzonych czynności policjantki ustaliły również że 43-latek posiada dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych.

Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *