Pobiegli w biegu papieskim

Pobiegli w biegu papieskim 15
fot. nadesłane

W Janowie Podlaskim odbyła się kolejna edycja Biegu Papieskiego.  Znamy zwycięzców przeprowadzonych zawodów.

W piątek (25 maja) w Janowie Podlaskim na Stadion GKS „Janowia” miał miejsce bieg upamiętniający Papieża Jana Pawła II. Udział w zawodach wzięły dzieci i młodzież szkolna. Za organizację wydarzenia odpowiedzialny był Zespół Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim, zaś dyrektorem biegu został Arkadiusz Podskok.

Igrzyska Dzieci odbywały się w kategoriach wiekowych takich jak: rocznik 2009 i młodsi, rocznik 2007 i 2008, rocznik 2006 i rocznik 2005, natomiast Igrzyska Młodzieży Szkolnej skupiały grupy: rocznik 2004 i rocznik 2003-2002. Licealiada dzieliła się na dwie kategorie wiekowe – rocznik 2001, a drugą stanowiła grupa roczników 1999-2000. Każda z tych kategorii dzieliła się na dziewczęta i chłopców.

W najmłodszej kategorii biegnącej w zawodach najlepsze okazały się (kolejno od miejsce I do III): Ostapiuk Ewelina, Ostapiuk Patrycja i Semeniuk Zuzanna, wszystkie z SP Janów Podlaski. Wśród chłopców najszybsi byli Sosnowski Emil z SP nr 3 Międzyrzec Podlaski, Lewczuk Szymon z SP nr 1 Terespol i Kozłowski Michał, także z Terespola.

Z roczników 2007-2008 na najwyższym stopniu podium stanęła Olichwirowicz Nikola (SP Łomazy), na drugim Najdychor Lena (SP Piszczac), a na trzecim Biernacka Małgorzata (SP Piszczac). Z chłopców najszybciej trasę pokonał Jan Jarmoszewicz z SP w Połoskach, drugi był Jakub Zasiuk z SP nr 1 Terespolu, a za nim Wiktor Woszczak z SP Rokitno.

W kategorii dziewcząt z rocznika 2006 najlepsza była Amelia Szewczuk z SP Janów Podlaski, tuż za nią Patrycja Zozula, a ostatnie miejsce podium zajęła Martyna Czarnołęcka z Ortela Książęcego. Z chłopców w tym wieku najszybszy był Kamil Chiluk z SP nr 1 w Terespolu, Eryk Kolejczuk z SP w Wisznicach przybiegł jako drugi, a Machnowski Kacper z Terespola jako trzeci.

Izabela Marczak (SP Dobryń Duży), Dagmara Lubina (SP nr 3 Międzyrzec Podlaski) i Klaudia Osipiuk (SP Wisznice) to dziewczęta z rocznika 2005, które stanęły na podium, od miejsca I do III. Trójka najlepszych chłopców w tej samej kategorii prezentowała się następująco: Jakub Szewczuk z SP w Janowie Podlaskim, Krzysztof Czapski z tej samej szkoły oraz Hubert Krzyżanowski z SP w Piszczacu.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w kategorii wiekowej rocznik 2004 wygrała Weronika Chalimoniuk z SP Swory, za nią uplasowała się Karolina Szewczuk z SP Janów Podlaski, a trzecia była Aneta Nowowielska, natomiast wśród chłopców z tej kategorii zwycięzcą został Dawid Waśkiewicz (SP Łomazy), drugie miejsce zajął Wojciech Oleszczuk, a trzecie Łukasz Kowaluk, obaj z SP w Terespolu.

Rocznik 2002-2003 wyłoniła się zwyciężczyni Justyna Bajkowska z Gimnazjum w Łomazach, za nią była Lucyna Sawczuk ze Swór, a Klaudia Świątek z Gimnazjum w Konstantynowie stanęła na miejscu trzecim. Spośród chłopców najszybciej przybiegł Jacek Gryta, za nim dobiegl  Maciej Czemierowski (obaj ze Swór), zaś trzeci na mecie był Jakub Lesiuk z Rogoźnicy.

Licealiadę w katregorii 1999-2001 zdominowały dziewczęta z Janowa Podlaskiego – całe podium, czyli Szafran Kamila, Kaliszuk Marzena i Michałowska Monika to uczennice ZS w Janowie Podlaskim. Wśród chłopców z rocznika 2001 miejsce pierwsze zajął Adrian Warowny (ZS Janów Podlaski), drugie Mateusz Szczygielski (ZS Małaszewicze) a trzecie i Artur Kamiński (ZS Janów Podlaski).

Drugą kategorią wiekową całkowicie zdominowaną ponownie przez Janów Podlaski był rocznik 1999-2000, a podium prezentowało się następująco: Wojciech Jankowski, Kacper Podskok oraz  Patryk Chomiuk.

Gratulujemy wszystkim startującym!

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *