Pobiegnij śladami tatarów

Pobiegnij śladami tatarów 16

Zimowa Tatarska Piętnastka to pierwszy etap „Tatarskiego Crossu. Grand Prix Studzianki 2020”. Będzie można rywalizować tam w biegu jak i marszu nordic walking na łonie natury.

Zimowa Tatarska Piętnastka czyli zawody biegowe i marsz nordic walking odbędą się w Studziance 12 stycznia. Wystartują o godzinie 11. Obowiązują zapisy, których można dokonać do 10 stycznia na stronie internetowej.

– Trasa nie posiada atestu, przebiegać będą drogami polnymi oraz przez las ze startem i metą przy szkole podstawowej w Studziance, miejscu gdzie do 1915 roku stał meczet – pisze Łukasz Węda, organizator. Trasa nie będzie łatwa. Ze względu na zimową aurę i teren mogą występować tam korzenie, nierówności, piach, błoto czy też śnieg.

W obu konkurencjach prowadzona będzie klasyfikacja kobiet jak i mężczyzn w różnych kategoriach wiekowych.

Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu, należy ukończyć po jednym biegu lub marszu Nordic Walking na każdym z pięciu dystansów (5 km, 10 km, 15 km, 21,097 km i maratonu) rozgrywanych w ramach poszczególnych imprez biegowych wchodzących w skład TCGP Studzianka 2020. Zawodnicy sami wybierają, w jakiej kolejności i kiedy pobiegną dany dystans.

Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka i Gmina Łomazy. Patronat nad imprezą objął Klubu Biegacza Biała Biega. Więcej informacji można znaleźć na stronie Time2go i Studzianki lub pod numerem telefonu 501 266 672.

Pobiegnij śladami tatarów 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *