Pobiegnij w hołdzie Wyklętym

Pobiegnij w hołdzie Wyklętym 15

Wielkimi krokami zbliża się największy bieg pamięci w Polsce. Po raz kolejny odbędzie się on również w Białej Podlaskiej. Już ponad połowa miejsc została zajęta.

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to projekt stworzony przez Fundację Wolność i Demokracja. W tegorocznej edycji wydarzenia za cel postawiono sobie zorganizowanie biegu w ponad 280 miejscowościach, gdzie pobiegnie około 70 tys. osób.

Ideą projektu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963. Dystans wyniesie tradycyjnie 1963 m. Ma on znaczenie symboliczne. Upamiętnia rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak „Lalek”.

W Białej Podlaskiej bieg wystartuje 4 marca. Start o godzinie 12 przy ulicy Prostej (obok Zakładu Karnego). Dla uczestników przygotowano 450 pakietów startowych. Warto się pospieszyć, ponieważ już ponad połowa miejsc jest zajęta. Zapisać się może każdy, bez względu na wiek.

Podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się również bieg na 5 km z elektronicznym pomiarem czasu. W tym przypadku limit uczestników wynosi 150.

ZOBACZ TAKŻE: Regulamin 
ZOBACZ TAKŻE: Zapisy na biegi

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *