Pobił i uwięził kolegę, bo chciał odzyskać swoje pieniądze

Pobił i uwięził kolegę, bo chciał odzyskać swoje pieniądze 16

Kara do pięciu lat więzienia grozi 21-latkowi, który w Święta Bożego Narodzenia pozbawił wolności swojego znajomego i siłą próbował wymusić od niego zwrot pieniędzy. Wobec młodego mężczyzny prokuratora zastosowała dozór policji i poręczenie majątkowe.

Mowa o zdarzeniu, do którego doszło w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia na terenie międzyrzeckiej gminy. Jak tłumaczył pokrzywdzony, umówił się wtedy ze swoim znajomym na jednej ze stacji paliw.

– Gdy wsiadł do auta, został pobity. Zgłaszający oświadczył, że w samochodzie oprócz znajomego znajdowały się także inne osoby. Twierdził, że siedzący tam 21-latek żądał od niego zwrotu pieniędzy. Kiedy po około pół godziny mężczyźni wypuścili go z samochodu, pokrzywdzony wrócił do domu, a całą sprawę zgłosił organom ścigania – wyjaśnia podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

Sprawą zajęli się międzyrzeccy kryminalni i zatrzymali do wyjaśnienia 21-latka z Białej Podlaskiej. W sobotę radzyńska prokuratura zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego.

– Jest on podejrzany o to, że działając w celu wymuszenia od pokrzywdzonego wierzytelności stosował groźbę pozbawienia życia i przemoc oraz pozbawił mężczyznę wolności – dodaje rzecznik.

O tym, co dalej będzie z młodym mężczyzną, zadecyduje sąd. Według przepisów za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Policjanci pracują obecnie nad ustaleniem personaliów pozostałych osób mogących mieć związek ze sprawą.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *