Pobili i skopali grupę znajomych, bo ci na nich spojrzeli

Pobili i skopali grupę znajomych, bo ci na nich spojrzeli 16

Kilku mężczyzn zaatakowało trzy osoby, które wcześniej siedziały obok nich w jednym z bialskich lokali. Gdy pokrzywdzeni wyszli z pubu, napastnicy „dorwali” ich na pobliskim parkingu. Tam zaczęli bić ich i kopać po całym ciele. Powód ich zachowania był absurdalny. Jak informuje policja, pokrzywdzeni kilkukrotnie spojrzeli na sprawców, podczas pobytu w lokalu.

Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend na terenie Białej Podlaskiej. – Dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o pobiciu kilku osób na terenie parkingu przy ul. Bieńkowskiego. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że trzech pokrzywdzonych wyszło z jednego z bialskich lokali. Za nimi bez żadnego powodu wybiegli też sprawcy, którzy już na terenie parkingu zaczęli bić i kopać ich po całym ciele. Pokrzywdzeni oświadczyli, że nie znali napastników ani też powodu ich zachowania – wyjaśnia podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Przy pomocy świadka udało się zatrzymać jednego z podejrzewanych mężczyzn. Był to 24-letni mieszkaniec powiatu łosickiego. Kryminalni, którzy zajęli się sprawą, szybko namierzyli pozostałe osoby mogące mieć związek ze zdarzeniem. Trzej mężczyźni w wieku od 19 do 27 lat, również mieszkańcy powiatu łosickiego, zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Cała czwórka usłyszała już zarzuty i przyznała się do winy. Policjantom tłumaczyli, że siedzieli z pokrzywdzonymi przy sąsiednich stolikach, a ci kilkukrotnie na nich spojrzeli, co ich sprowokowało do dalszych działań. Grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *