Początek współpracy ze wschodnimi sąsiadami

DSC_5998
Przedstawiciele lokalnych firm i przedsiębiorstw zaprezentowali swoje propozycje osobom poszukującym pracy. Przybyli także zagraniczni goście.
W piątek (23 marca) o godzinie 11 w Terespolu odbyły się I Międzynarodowe Targi Pracy.
Za organizację wydarzenia odpowiadają Centrum Edukacji i Pracy OHP w Białej Podlaskiej, Urząd Miasta Terespol oraz Zespół Szkół Publicznych nr. 1 w Terespolu.W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych przedsiębiorstw oraz firm, uczniowie, osoby szukające pracy, a także Andrzej Czapski reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego, Janusz Skólimowski – wicestarosta powiatu bialskiego, Jacek Daniluk pełniący funkcję burmistrza miasta Terespol oraz Marianna Tumiłowicz, dyrektor wydziału spraw społecznych w Starostwie Powiatowym w Białe Podlaskiej.

– Niektórzy się zastanawiają po co są tego typu targi. Powiem tak: w obecnym świecie- szalonym i zakręconym nawet jeżeli jedna osoba biorąca udział w tym wydarzeniu wyjdzie stąd z przekonaniem, że te targi coś pomogły, a może nawet znajdzie pracę lub chociaż obecni tutaj zacni wystawcy ukierunkują zainteresowanego w sposób taki, że mu się to przyda w życiu – to już jest ogromny sukces – mówi Jacek Daniluk, burmistrz miasta Terespol.

Targi pracy są stałą inicjatywą organizowaną przez Centrum Edukacji i Pracy OHP w Białej Podlaskiej, organizowane są co roku na terenach Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa czy też Radzynia. Jednak w tym roku w Terespolu wydarzenie zostało rozszerzone o formułę międzynarodową. Pojawiła się delegacja z Białorusi oraz Ukrainy.

– Mamy dobrą współpracę samorządową, aktywna jest także wymiana młodzieży między naszymi krajami, realizujemy też różne projekty współpracy międzynarodowej. Uznałam, że tą współpracę należy rozszerzyć o szeroko pojęty rynek pracy ponieważ w dzisiejszych czasach wszędzie są bezrobotni i pomimo różnic gospodarczych i ekonomicznych należy się spotkać i może z tej współpracy coś wyniknie – mówi Ewa Koziara, Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy OHP w Białej Podlaskiej

Przedstawiciele poszczególnych stanowisk pochodzili z naszego kraju, ponieważ ze strony delegacji zagranicznej zadziałało to na zasadzie zobaczenia jak odbywają się takie wydarzenia w Polsce. Nie mniej jednak delegacja polska nie długo ma udać się do Brześcia na tamtejsze targi pracy.

To wydarzenie miało na celu prezentację możliwości rynku lokalnego przygranicznej Polski oraz wzajemna wymiana doświadczeń oraz potrzeb między sąsiadującymi krajami.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *