Podawali się za policjantów. Seniorka uwierzyła i straciła pieniądze

Podawali się za policjantów. Seniorka uwierzyła i straciła pieniądze 16

Na terenie powiatu w ostatnim czasie doszło do wielu prób oszustwa. Jedna z mieszkanek uwierzyła fałszywym policjantom i straciła niemałe pieniądze. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i ostrożność. 

We wtorek (7 kwietnia) na numer stacjonarny 67-latki z Janowa Podlaskiego zadzwoniła płacząca kobieta. Podawała się za córkę pokrzywdzonej. Po tym słuchawkę przejął mężczyzna podający się za policjanta. Twierdził, że kobieta spowodowała wypadek i aby nie została aresztowana potrzebuje pieniędzy. Miała być to kwota 140 tysięcy złotych.

Pokrzywdzona oświadczyła, że nie posiada tylu pieniędzy i zaproponowała mniejszą kwotę. Rozmówca przystał na propozycję 24 tysięcy złotych. Dodał, że pieniądze musi zapakować w czarny worek i przekazać policyjnemu kurierowi. Dodatkowo poprosił też o numer komórkowy, na który zadzwonić miał prokurator.

67-letnia kobieta uwierzyła w słowa oszusta i przekazała obcemu mężczyźnie posiadaną gotówkę. Była przekonana, że pieniądze przekazuje prawdziwemu policjantowi, by ratować swoją córkę z ciężkiej sytuacji.

Tego samego dnia policjanci otrzymali kilkanaście zgłoszeń z terenu całego powiatu o podobnych próbach oszustwa. W każdym przypadku sprawcy twierdzili, że członek rodziny spowodował wypadek drogowy. Sprawców szuka policja.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Od wielu lat wszędzie się o tym mówi, ale jak widać szarych komórek nie da się kupić. Tak samo teraz nie wszyscy rozumieją na czym polega kwarantanna.