Podlasie rozpoczyna ligowe zmagania

Podlasie rozpoczyna ligowe zmagania 16
fot. archiwum

              Piłkarzy MKS Podlasie Biała Podlaska czeka ligowe otwarcie. Podopieczni Tomasza Złomańczuka na inaugurację sezonu 2018/2019 zmierzą się z beniaminkiem trzecioligowych rozgrywek.

Po intensywnych przygotowaniach do nowego sezonu piłkarzy bialskiego zespołu czeka pierwsza weryfikacja umiejętności. Zawodnicy MKS już w sobotę, 11 sierpnia czeka mecz wyjazdowy z Czarnymi Połaniec. Gospodarze spotkania, które rozpocznie się o godzinie 17. w poprzednich rozgrywkach walczyli w IV lidze, w grupie świętokrzyskiej. Świetna postawa ekipy z Połańca zaowocowała pewnym awansem okupionym tylko trzema ligowymi porażkami.

Trudno wskazać faworyta sobotniego starcia i to z kilku powodów. Mecze na początku sezonu są w pewnym stopniu niewiadomą, gdyż trudno jest przewidzieć formę zespołów wyłącznie ze sparingów. Również zawodnicy, którzy wzmocnili kluby nie od razu potrafią wkomponować się do nowej taktyki. W Połańcu zmierzą się ekipy, które powinny toczyć bój o utrzymanie w trzecioligowych rozgrywkach. Czarni wracają do tej klasy rozgrywkowej po dwuletnim pobycie w IV lidze w grupie świętokrzyskiej. Podlasie do ostatniej kolejki poprzedniego sezonu walczyło o ligowy byt, ostatecznie kończąc rozgrywki na trzynastym miejscu.

Trener Podlasia Tomasz Złomańczuk będzie musiał radzić sobie bez kluczowych graczy poprzedniego sezonu. Bialski klub opuścił m. in. najlepszy strzelec Maciej Wojczuk, czy skrzydłowi Karol Buzun oraz Kamil Kocoł. Do klubu przyszło kilku zawodników w tym m. in. Bartłomiej Tkaczuk z Motoru Lublin oraz Patryk Czułowski z Avii Świdnik.

Zawodnicy bialskiego zespołu przygotowując się do bieżącego sezonu rozegrali mecze sparingowe z Chełmianką, Orlętami Łuków oraz Orlętami Radzyń Podlaski. Pierwsze dwa spotkania zakończyły się ich zwycięstwem, a w starciu z radzynianami padł remis. Jak zakończy się pierwszy ligowy test w sezonie 2018/2019 okaże się w najbliższą sobotę.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *