Podlasie zagra w Radzyniu

Podlasie zagra w Radzyniu 15
Po kwietniowym maratonie ligowym piłkarze MKS Podlasie zagrają mecz w ramach Półfinału Pucharu Polski BOZPN. Przeciwnikiem będą radzyńskie Orlęta.
Piłkarze obydwu drużyn zapewne woleliby nieco odpocząć po intensywnym kwietniu. Zarówno bialczanie jak i radzynianie w mijającym miesiącu rozegrali po 6 ligowych spotkań, z czego ostatnie z nich grali co 3-4 dni.

Starcie, które zostanie rozegrane o godzinie 17 na stadionie w Radzyniu Podlaskim można nazwać przedwczesnym finałem. Los nie oszczędził trzecioligowców każąc im mierzyć się już w półfinale. Szczęście dopisało zaś Orlętom Łuków, które trafiły na Bizona Jeleniec. Łukowianie wykorzystali ten fakt ogrywając swoich rywali 3:2 na wyjeździe. Łukowski zespół będzie gospodarzem meczu finałowego, który zostanie rozegrany 9 maja.

Podlasie jak i Orlęta podejdą do meczu półfinałowego w zupełnie innych nastrojach. Dla bialskiej drużyny zdobycie Pucharu Polski BOZPN nie wydaje się być priorytetem. Dla podopiecznych Tomasza Złomańczuka celem jest przede wszystkim utrzymanie w lidze. Dlatego też wydaje się iż trener bialczan może we wtorkowym meczu skorzystać z rezerwowych.

Orlęta Radzyń Podlaski mają zapewnione utrzymanie w trzecioligowych rozgrywkach. W tym sezonie podopieczni Damiana Panka nie włączyli się także do walki o awans do drugiej ligi, więc mogą potraktować wtorkową rywalizację z większą uwagą. Wydaje się, że faworytem pierwszomajowego starcia będą gospodarze, którzy w wiosennych meczach ligowych radzą sobie lepiej od bialskiej drużyny. W ostatnim spotkaniu radzynianie wyszarpali zwycięstwo w Reszowie strzelając gola na 3:2 w dziewięćdzieiątej minucie meczu ze Stalą. Podlasie, w sobotę 28 kwietnia, podzieliło się punktami z Wiślanami Jaśkowice.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *