Podlasie zagra z Wisłą

Podlasie zagra z Wisłą 16

Po meczu pucharowym z Orlętami piłkarzom Podlasia znowu przyjdzie zmierzyć się o ligowe punkty. Tym razem do Białej Podlaskiej zawita Wisła Sandomierz.

Zawodnicy MKS pierwszego maja rozegrali półfinał Pucharu Polski BOZPN. Na stadionie w Radzyniu Podlaskim miejscowe Orlęta okazały się zbyt mocne dla bialczan i wygrały 4:1. Trener Podlasia Tomasz Złomańczuk skorzystał w tym meczu z kilku rezerwowych, aby dać odpocząć piłkarzom pierwszego składu po intensywnym kwietniu.

Mecz, który zostanie rozegrany się w sobotę 5 maja, ma spore znaczenie dla obydwu drużyn. Zarówno MKS, jak i Wisła w tym sezonie walczą o utrzymanie w lidze, więc wygrana z rywalem może się okazać kluczowa na koniec sezonu. Póki co lepiej w rozgrywkach ligowych radzą sobie przyjezdni, którzy z 24 punktami lokują się na 12 miejscu w tabeli. Bialczanie znajdują się dwie pozycje niżej i tracą do sandomierzan 3 punkty. W przypadku zwycięstwa gospodarzy wyprzedzą oni ekipę gości.

W ostatnich meczach ligowych futboliści Podlasia remisują 1:1. Taka sytuacja miała miejsce w czterech starciach z rzędu, kolejno z Resovią, MKS Trzebinia, Sołą Oświęcim oraz Wiślanami Jaśkowice. Kibice bialskiego zespołu cały czas czekają na pierwsze zwycięstwo swoich ulubieńców w rundzie rewanżowej.

Wisła Sandomierz na wiosnę również prezentuje się przeciętnie, choć goście zaznali już smak zwycięstwa po tym, jak niespodziewanie na wyjeździe pokonali Orlęta. W ostatnim meczu ligowym sandomierzanie remisując 2:2 podzielili się punktami z Podhalem Nowy Targ.
W rundzie jesiennej obydwa zespoły spotkały się 1 października 2017 na stadionie w Sandomierzu. Tam po dwóch bramkach Macieja Wojczuka Podlasie wywiozło cenne zwycięstwo 2:0. Była to jedyna victoria bialczan w tym sezonie w meczu wyjazdowym, a także ostatnie zwycięstwo ligowe biorąc pod uwagę wszystkie spotkania.

Mecz rozpocznie się w sobotę 5 maja o godzinie 16 na stadionie Podlasia przy ulicy Artyleryjskiej 9. Bilety do nabycia w kasie klubu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *