Podłoga mercedesa nie była dobrą skrytką

sss
fot. lubelskie.kas.gov.pl

32-letnia Białorusinka odpowie za próbę przemytu papierosów. Nielegalny towar ukryła z przerobionej podłodze busa. Taki schowek nie umknął jednak uwadze pracujących na granicy mundurowych.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek (8 stycznia) na przejściu granicznym w Terespolu. Jednym z pojazdów, który postanowili szczegółowo skontrolować funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej był bus marki Mercedes Benz. Podczas rewizji wyszło na jaw, że w przerobionej podłodze pojazdu ukryto ponad 7,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość rynkową kontrabandy oszacowano na prawie 105 tys. zł.

Do przestępstwa przyznała się 32-letnia obywatelka Białorusi. Kobieta powiedziała mundurowym, że papierosy są jej własnością. Dodała również, że sama je ukryła w podłodze i wyjaśniła, że bus należy do niej, a gdy do kupowała miał już specjalną skrytkę. Specjalnie przystosowany do popełniania przestępstw Mercedes został zajęty.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

    1. Nie da się za nic „wziąść”… jak już to wziąć. I tak jak pisze Kulfon, gdyby zeszli z cen to i nasz kraj by więcej zarobił i zwalczyliby przemyt. A tak kraj traci i jeszcze tych celnych wyjadaczy trzeba utrzymywać