Podpalał wcześniej, znów podłożył ogień

Podpalał wcześniej, znów podłożył ogień 16

Młodzieniec podejrzany jest o podpalenie 70 bel słomy. Do zdarzenia doszło na początku stycznia. 18-latek znany jest bialskim policjantom. Pod koniec ubiegłego roku usłyszał zarzuty dotyczące również podpalenia.

Do zdarzenia doszło na początku styczniaw miejscowości Sławacinek Stary. Dyżurny bialskiej komendy został powiadomiony o pożarze sterty słomy. Spaleniu uległo 70 złożonych bel słomy. Wartość strat oszacowana została na kwotę 2,5 tys. zł. Ze wstępnych informacji przekazanych przez straż pożarną wynikało, że do zdarzenia doszło w wyniku podpalenia. – Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że związek ze sprawą może mieć 18-letni mieszkaniec miasta. Młodzieniec znany jest bialskim funkcjonariuszom. Pod koniec grudnia mężczyzna odpowiadał za spalenie 30 bel słomy – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Wczoraj nastolatek zatrzymany został do wyjaśnienia. W rozmowie z policjantami przyznał, że podpalił stertę jednak w żaden racjonalny sposób nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty i dobrowolnie poddał się karze.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo zniszczenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolnośc

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. 5 lat?! dla podpalacza, który nie umie powiedzieć dlaczego to zrobił? czyli jest chory….bo rozumiem: zazdrość, gniew, zemsta….ale bez powodu to choroba – odizolować. Za jakiś czas spali kogoś w jego własnym domu…

    1. Zgadzam się tak bez celu nie widząc po co to objawy choroby psychicznej. Nie ma na takiego sposobu, dopóki ktoś nie zginie praktycznie jest bezkarny. Reakcja zdecydowana powinna już być po poprzednich wyczynach. Człowiek ciężko pracuje, a taki typek puszcza dorobek z dymem w kilkanaście minut.