Podpalił mienie warte 40 tysięcy. Okazało się, że jest też złodziejem

DSC_0559
fot. KMP Biała Podlaska

19-latek był sprawcą czterech pożarów i kradzieży alkoholu na pokaźną kwotę. Podczas zatrzymania wpadł też z narkotykami.

W ciągu ostatnich tygodni na terenie działania bialskiej komendy doszło do czterech pożarów. W trzech przypadkach pożar strawił bele słomy o łącznej wartości prawie 20 tysięcy złotych. Czwarty pożar objął domek letniskowy. Właścicielka posesji oszacowała straty na 20 tysięcy.

W środę (18 września) policjanci zatrzymali 19-letniego bialczanina podejrzanego o podpalenie domku letniskowego. W trakcie czynności okazało się, że nastolatek jest także sprawcą pożarów bel.

Nie był to koniec „wybryków” bialczanina. Ustalono, że we wrześniu dokonał kradzieży alkoholu z jednego z supermarketów na terenie miasta o łącznej wartości prawie 1,8 tys. zł. W chwili zatrzymania miał przy sobie niewielką ilość narkotyku. Odpowie też za posiadanie amfetaminy.

Dzisiaj (20 września) 19-latka doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej, gdzie usłyszał sześć zarzutów. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *