Podsumowano konkursy powiatowe

34584751_2059507110955177_8232265516773801984_o
fot. Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej fb

Dzień Działacza kultury to dobra okazja do podsumowania konkursów powiatowych i  zwrócenia uwagi na działalność osób, które swoim talentem promują nasz region.

W środę (6 czerwca) w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Działacza Kultury. Była to okazja do docenienia pracy wielu środowisk i ludzi dobrej woli, którzy angażują się w życie publiczne, a swoim talentem służą mieszkańcom powiatu bialskiego.

Część artystyczną rozpoczął zespół Pieśni i Tańca „Drelowiacy” z Drelowa. Następnie wystąpili zaproszeni goście. Starosta bialski – Mariusz Filipiuk złożył życzenia z okazji Dnia Działacza Kultury i podziękował wszystkim, którzy starają się, aby tradycja była podtrzymywana, a mieszkańcy mieli możliwość rozwijania swoich talentów.

Podczas tej uroczystości podsumowano wiele konkursów powiatowych. Rozpoczęto od wręczenia wyróżnień w ramach Bialskich Talentów 2017. Wręczono nagrody między innymi za osiągnięcia sportowe, w których Bialskim Talentem został Jakub Jakimiak-medalista w pływaniu. Wyróżniono Mikołaja Osypiuka, który zwyciężył w programie telewizyjnym The Brain Genialny Umysł.  Bialskim Talentem w dziedzinie kultury został Adam Piekarski z Bialskiego Centrum Kultury, który jest wybitnym młodym fotografikiem. Wyróżnienie otrzymała również Aleksandra Sacharczuk, a także wiele innych osób.

Tego dnia podsumowano też konkurs „Samorząd gminny przyjazny kulturze”. Nagrodę w postaci dyplomu i bonu pieniężnego na cele kulturalne odebrała sekretarz gminy Maria Szmytko oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wysokim – Magdalena Chodzińska, a także dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim – Justyna Świerczewska.

W trakcie uroczystości zdolności wokalne zaprezentował Bartek Peszuk, uczestnik The Voice Kids. Tradycyjne utwory ludowe wykonał zespół „Bagnoszki” z Drelowa. Uroczystość  zakończyła Maria Kossak – wokalistka z gminy Drelów.

Wszystkim nagrodzonym towarzyszyli rodzice i opiekunowie. Dyplomy i upominki wręczał starosta bialski, wicestarosta i przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *