Podsumowano zmagania uczniów

DSC_1620
fot. Monika Chodzińska
Uczniowie szkół z powiatu bialskiego mieli możliwość zagłębienia się w historię. Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości piąta edycja Bialskiej Ligi Historycznej odbyła się pod hasłem „Droga do niepodległej Polski”.
Wczoraj (7 czerwca) w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ulicy Leszczynowej 16 odbyło się podsumowanie V Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Inicjatorem jej jest Andrzej Pawlik-nauczyciel i miłośnik historii.
Z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości tematem przewodnim zmagań uczniów była „Droga do niepodległej Polski”. Pierwszy etap konkursu rozpoczął się 28 listopada, od tamtej pory uczniowie co miesiąc spotykali się, aby sprawdzić swoją wiedzę. Każdy kolejny etap obejmował inny zakres materiału. Uczniowie musieli uczyć się zarówno o Powstaniu Kościuszkowskim, jak i sprawie Polskiej w trakcie Pierwszej Wojny Światowej.
Udział w konkursie wzięło 20 szkół z naszego regionu. Byli to uczniowie między innymi ze Szkoły Podstawowej w Woskrzenicach Dużych, Konstantynowie, Sławacinku Starym, a także ze szkół w Białej Podlaskiej. Każdy z uczestników został nagrodzony dyplomem uczestnictwa, a najlepsi otrzymali drobne upominki.

 

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *