Podzielili się opłatkiem (GALERIA)

Oprócz złożenia świątecznych życzeń oraz wspólnego kolędowania była to także okazja do podsumowania minionego roku.

W minioną sobotę (6 stycznia) odbył się Tradycyjny Ludowy Opłatek połączony ze Spotkaniem Noworocznym. Na spotkanie licznie przybyli działacze i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Zabierający głos podsumowywali miniony rok, ale przede wszystkim składali sobie serdeczne życznenia, aby rok 2018 był jeszcze lepszy. – Za nami dosyć trudny 2017, jako dla pewnej rodziny politycznej, która związana jest wartościami i celami. To był rok szczególny, dzisiaj jest jego podsumowanie. Obecność was wszystkich jest oceną waszego współdziałania w poprzednim roku. Wasza obecność, kiedy nie jest to czas uczestnictwa PSLu w rządach centralnych, kiedy nie jest to czas koniunkturalnej obecności. Każda twarz tutaj obecna jest dla nas wielką radością, bo jesteśmy tu dlatego, że łączą nas wartości – mówi Przemysław Litwiniuk, prezes powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Białej Podlaskiej.

Prezes zaznaczył, że mimo faktu, że miniony rok był trudny, był także udany. Wspomniał, iż rok 2018 będzie miał kluczowe znaczenie jeżeli chodzi o kwestie certyfikacji, wykonania projektów. Ważne, aby ludzie mogli namacalnie zobaczyć efekty tej pracy. – Solary na dachach, ekologia, tańszy prąd, lepsze drogi w ramach programu rozwoju obszarów wiejskich, co było inicjatywą marszałka Sosnowskiego. Myślę, że w wielu miejscach tego powiatu widzimy efekty tych pomysłów. Rok 2018 będzie wymagał od nas wszystkich wielkiego zaangażowania w zrealizowanie pomysłów, które finansowane są ze środków europejskich – dodaje Przemysław Litwiniuk.

Po wystąpieniach wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem. Nie zabrakło życzeń i serdecznych uścisków.

W części artystycznej na scenie wystąpił zespół „Zorza” z Cicibora Dużego oraz grupa kolędnicza z Terebeli, która przedstawiła spektakl kolędniczy.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *