Pojadą, pobiegną i popłyną w szczytnym celu

5D1_0501
fot. materiał prasowy organizatora

Rusza druga edycja Triathlonu Kraina Bugu organizowanego przez grupę Arche. Poza atrakcyjnymi nagrodami i niezapomnianymi przeżyciami będzie można pomóc osobom z niepełnosprawnościami.

Druga edycja triathlonu wystartuje w niedzielę (1 września). Będzie podzielona na drużyny profesjonalne i amatorskie. W obu kategoriach nagroda główna to 10 tysięcy złotych.

Celem wydarzenia jest przede wszystkim promocja sportu i pomoc osobom niepełnosprawnym. Przychód z opłat startowych i wpłat od sponsorów zostanie przeznaczony na mieszkania chronione, które zapewniają warunki samodzielnego funkcjonowania w środowisku.

Patronat nad imprezą objęli: Czesław Lang – polski kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata, Jakub Tokarz – polski judoka oraz zawodnik parakajakarstwa, złoty medalista Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro oraz Lidia Chojecka – polska lekkoatletka, wychowanka MKS Pogoń Siedlce. Specjalistka od biegów średnich i długich.

Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 25 644 14 64 oraz on-line na stronie internetowej. Można tam także uzyskać regulamin oraz program triathlonu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *