Pojedynek na wiedzę. Uczniowie zmierzą się w olimpiadzie

Pojedynek na wiedzę. Uczniowie zmierzą się w olimpiadzie 15

Zbliża się finał olimpiady o ubezpieczeniach społecznych. O tym, kto będzie reprezentował województwo lubelskie przekonamy się już jutro. Szanse mają m.in. uczniowie z naszego powiatu.

Na olimpiadę „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” składają się trzy etapy. Pierwszy – szkolny, wyłonił w listopadzie najlepsze trzyosobowe zespoły uczniów z 20 szkół naszego województwa. Wśród nich znaleźli się reprezentanci z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów z Międzyrzeca Podlaskiego oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa z Leśnej Podlaskiej.

Już jutro (16 marca) uczniowie spróbują swoich sił w kolejnym teście o ubezpieczeniach społecznych. Będą mieli okazję wykazać się wiedzą m.in. na temat emerytur, zasiłków i prowadzeniu firmy. Ta część olimpiady odbędzie się w lubelskim UMCS.

– Uczniowie rozwiążą test, składający się z 25 pytań wielokrotnego wyboru. Na odpowiedzi mają tylko 30 minut, ale ubiegłe lata pokazały, że uczestnicy radzą sobie z testem znacznie szybciej. Jeśli najlepsze zespoły będą mieć równą liczbę punktów, to o awansie do ogólnopolskiego finału zdecyduje czas. Zwycięska drużyna musi też odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 60 procent pytań – mówi Małgorzata Korba, regionalna rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Finał olimpiady zaplanowano na 26 kwietnia. Na laureatów czekają indeksy wielu polskich uczelni m.in. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zwycięzcy mogą również liczyć na dodatkowe punkty przy rekrutacji. Przewidziano też nagrody rzeczowe takie jak laptopy, tablety i czytniki e-booków.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *