Pokonają trasę 112 km na rowerach

Pokonają trasę 112 km na rowerach 16

Ponad 112 kilometrów to tyle wynosi XVI rajd rowerowy, który przejedzie po Południowym Podlasiu. Większość trasy stanowią drogi wzdłuż Doliny Bugu. 

W Janowie Podlaskim rozpocznie się rajd Grand Prix Amatorów na szosie – Rowerem przez Polskę”. Choć cała trasa zapowiada się niezwykle przyjemnie i sielankowo, to jej kwintesencją jest ponad 30-kilometrowy odcinek prowadzący z Terespola wzdłuż Bugu do Janowa Podlaskiego. Ma on tę cudowną właściwość, że nie prowadzi szczególnie donikąd, nie stanowi też żadnej drogi tranzytowej – dzięki temu ruch samochodowy jest tam minimalny, mimo że droga szeroka i w pierwszorzędnej kondycji. Naszym zdaniem jest to jednocześnie jeden z najsolidniejszych i najfajniejszych fragmentów szlaku GreenVelo.

Całkowity dystans wyniesie 112 w większości łatwych kilometrów, a możliwości wytyczenia wersji skróconej są tym razem dość ograniczone.

Po rajdzie organizatorzy zapraszają wszystkich Uczestników na posiłek regeneracyjny, na dekorację i wręczenie nagród w przeróżnych klasyfikacjach.

Wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę (15 września)  o 11 w Janowie Podlaskim.

Pokonają trasę 112 km na rowerach 17ro

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *