Polacy i Litwini tworzą grę o papieżu

Projekt PL 2 sztuki N-0129
fot. nadesłane

Międzynarodowa wymiana młodzieży w ramach projektu miała na celu poznanie sylwetki św. Jana Pawła II. Dzięki współpracy młodzieży i opiekunów stworzono tematyczną grę terenową, która z biegiem czasu ma zostać wydana jako „planszówka”.

Projekt „Obdarowani Wolnością” realizowany w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy rozpoczął się już w lipcu. Między 22, a 28 września odbyła się wymiana młodzieży i opiekunów z Polski i Litwy. – Głównym celem projektu jest inspirowanie lokalnej społeczności do zainteresowania się wydarzeniami z najnowszej historii Polski i Litwy związanej z pontyfikatem Papieża św. Jana Pawła II w kontekście odzyskania wolności i niepodległości przez kraje partnerskie poprzez opracowanie i przeprowadzenie gry terenowej – pisze Maja Hince z OHP.

Najwięcej czasu uczestnicy poświęcili poznawaniu pontyfikatu i sylwetki św. Jana Pawła II oraz wykorzystaniu tych informacji w planowanej grze terenowej. Młodzież obejrzała film dokumentalny o pontyfikacie Papieża, zaprezentowała przygotowane przed przyjazdem materiały, wywiady, przeprowadziła quiz wiedzy. Uczestnicy wybrali się śladami św. Jana Pawła II odwiedzając miejsca związane z jego pielgrzymką do Drohiczyna oraz z beatyfikacją Męczenników pratulińskich. Na zakończenie pobytu młodzież wzięła udział w spływie kajakowym, podczas których rozważała fragmenty wypowiedzi papieża adresowane do młodych ludzi.

W ostatniej fazie realizacji projektu uczestnicy przygotują opracowanie gry terenowej w wersji on-line oraz przekształcą ją na grę planszową, umożliwiając wszystkim zainteresowanym zarówno organizację podobnej gry w terenie jak i rodzinną edukacyjną zabawę w domowym zaciszu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *