Połączyła ich Biała Podlaska. Bez rozdawania funkcji poparli Litwiniuka

Połączyła ich Biała Podlaska. Bez rozdawania funkcji poparli Litwiniuka 16

Takiego obrotu sprawy chyba się nikt nie spodziewał. Andrzej Czapski oraz Bogusław Broniewicz poparli Michała Litwiniuka na prezydenta Białej Podlaskiej. Połączył ich wspólny rozwój miasta, bez podziału „stanowisk”.

Dziś oficjalnie dwaj kandydaci na prezydenta miasta Biała Podlaska postanowili poprzeć walczącego w drugiej turze Michała Litwiniuka.

– Po raz pierwszy takie porozumienie zostało zawarte nie o kryteria polityczne, czy targi o stołki. Za stołem nie siedział żaden z przyszłych zastępców prezydenta. Obaj nie przedstawili żadnych personalnych oczekiwań. Chcemy zmieniać miasto na lepsze. Mądra dobra zmiana, bez upartyjaniania, bez strachu, chcemy lepszego miasta i wspólnoty mieszkańców – mówi Michał Litwiniuk.
Decyzję o dobrze osób do zarządzania miastem zostawili ta decyzję Litwiniukowi jako przyszłemu prezydentowi. – To jest wielka klasa tych panów – dodaje.

Kandydat przypomniał słowa konkradydata Dariusza Stefaniuka że nie dzieli stanowisk przed drugą tura. – To jest jego jedno z kolejnych kłamstw. 4 lata temu poparł go za funkcje zastępcy Adam Chodzinski – podkreśla Litwiniuk.

Wydarzenie to było w miejscu symbolicznym – firma rodzinna Diana, która została przez obecnego włodarza „wygoniona”  z miasta. – To wysoki jakości lokal. Rodzinny. Być może to jest symboliczny wymiar. Moj kontrkadydatem walczył na tym przykładzie z rodzinymi lokalnymi przedsiębiorcami. My przywracamy miasto mieszkańcom – podkreślił.

Kontrkadydatem Litwiniuka jest Dariusz Stefaniuk.

https://facebook.com/story.php?story_fbid=112892402947850&id=136902629684988

Udostępnij!

Komentarze: 255

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

   1. A co zrobił dla miasta „obecny” ?!? Pomnik „prezydęta” za którego się wstydziłem, Warszawską „przebudował’ która miała być szersza a jest o wiele węższa z wielkimi wysepkami, ciekawe jak miejskie autobusy czy Tiry będą się poruszać na przeciwko pogotowia ???

 1. Tak już widzę jak nic nie obiecał, mamy wice prezydentów w takim.razie. Mój głos i mich domowników którzy mogą głosować wlasnie pan stracił. Pan Stefaniuk zyskał 5 głosów tą właśnie decyzją.

  1. widzę stefaniuki już działają i komentarze buce piszą BUHAHAHAHAHHA!!!!!! czyli gdzie jest ta demokracja że nagle wszyscy domowniki podążają jednym torem myślenia i głosowania ???? hahaha jesteś dyzma albo twoja rodzina żałośni pisząc takie komenatrze…. czas pakować manatki i do wujka senatora co lubi kasę ze skoków …. z pewnością da ci ciepłą posadkę za 10 k miesięcznie haha

  2. Tak zapewne 5 głosów stracił bo go poparli wszyscy kontrkandydaci, a to ci dopiero. W 1 turze byłaś(eś) za Litwniukiem, a teraz nie, Pisowskie trole w akcji 🙂

 2. Cóż Panie Stefaniuk, wystarczy policzyć głosy i robi się ciepło. W sumie mnie to cieszy bo ludzie, którzy na Pana głosowali liczyli na coś nowego. No i przede wszystkim chodziło o pracę. Poplecznicy Czapskiego zostali w spółkach miejskich i teraz z pewnością podziekują za to ,że mogli dalej pracować.

   1. To że Pan Litwiniuk był w magistracie przez 4 lata to akurat zaleta. Wie jak wygląda struktura urzędu, jego praca i na czym stoi (przynajmniej powinien). Nie będzie się musiał wdrażać. Natomiast jeżeli chodzi o decyzyjność to był wice a nie Prezydentem.

 3. Cóż Panie Stefaniuk, wystarczy policzyć głosy i robi się ciepło. W sumie mnie to cieszy bo ludzie, którzy na Pana głosowali liczyli na coś nowego. No i przede wszystkim chodziło o pracę. Poplecznicy Czapskiego zostali w spółkach miejskich i teraz z pewnością podziekują za to ,że mogli dalej pracować.

  1. Dokładnie, większość popiera Michała. I oczekuje Jego zwycięstwa. A skoro Stefaniuk tak ciepło się wypowiada o tej formacji, popiera widocznie też tych którzy są przeciwko niemu. Ot się porobiło.

  2. Co tam Straż Miejska, pomału wszyscy się odwracają od Darka, wiedzą ,że to zgrana karta. Już wyczuwają ,że idzie nowe. A idzie, i to jeszcze jak szybko.

  1. a gdzie w tym geście jest populizm. Za SJP : populizm – g łoszenie chwytliwych, zgodnych z oczekiwaniami większości haseł politycznych lub ekonomicznych, wysuwanie w celu zdobycia poparcia społecznego prostych i zazwyczaj demagogicznych propozycji rozwiązania skomplikowanych problemów

  2. Nie odpuszczajcie. Nie ma co się obrażać. Bez głosów od Andrzeja i Bogdana Michał mógłby przegrać. Nie unośmy się niepotrzebną dumą i czwartego ealmy jak w dym zmienić bialską rzeczywistość. Pozdrawiam

  1. Centrum handlowe już się buduje, a skoki się tuczą Pani Krysiu, Biała Rozkopana, żeby stworzyć wizerunek działania. Ale ludzie nie są idi otami

 4. To jest polityczny koniec w Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka. Tu już nie można mówić czy , ale iloma punktami procentowymi przegra . Przyjdzie zapewne czas rozliczeń a może i odpowiednich zawiadomień gdzie trzeba. Stefaniuk wraz z Renatą w dniu dzisiejszym przechodzą do historii, nieciekawej historii.

 5. Ktoś tu robi z mieszkańców jaja? Bez podziałow stanowisk???? To niby dlaczego go poparli? Żenada… Wróci stan miasta sprzed 4 lat czyli jakiś dramat…

  1. Stefan dostał szansę I nie wykorzystał. Okazało się ze w białej rządzi wujo z Gdańska. A my w Białej mamy swoją dumę I nikt nie będzie nas traktować jak prywatny folwark czy filię SKOK. Dosyć tego! Wystarczy!

 6. panie Stefaniuk czy te Panie z ZGLU co to dzisiaj w godzinach pracy rozdawały kawę a jutro mają rozdawać bigos posiadają książeczki zdrowia z aktualnymi badaniami z Sanepidu

 7. Powyborcze autobusy ktorymi Dariusz wraz z przybocznymi zostanie wydelegowany z magistratu już grzeją silniki. Proszę uprzątnąć swoje biurko Panie Stefaniuk i wracać na Francuską. Renatka już może zacząć ocierać łzy z policzków.

 8. Jeśli myślicie że Czapski i Broniewicz nie zostaną obsadzeni na stołkach gdy wygra Litwiniuk to jesteście naiwni. Szczególnie Czapski, którego 4 lata temu chcieliśmy usunąć ze stanowiska prezydenta miasta i to się udało. Gdzie był Pan Czapski przez 4 lata? Naprawdę zastanówcie się dwa razy na koggo chcecie zagłosować.

  1. Otóż to… bez powodu go nie poparli. Raptem po wyborach się okaże że jednak Czapski dostanie posadke w magistracie, to jest pewne na 100%… Radzę przemyśleć sprawę. A co do Diany, to naprawdę, słabe zagranie w stronę Stefaniuka ze akurat tam zrobiliście konferencję… chcieliście to zrobiliście. Każdy chciałby płacić 80zł czynszu i się wzbogacać. Bardzo dobrze że Stefaniuk to ukrocil A wy teraz wybielacie Ladniakowa, bez jaj….

   1. Prowadzę swoją działalność od 1998 r. Przez ten czas wynajmowałam trzy lokale płacąc 1600-2400zł. za miesiąc.
    Gdybym przez ten okres miała koszt 80 zł miesięcznie to zapewne dziś bym miała piękny dom z dużym ogrodem i dwa nowe samochody w garażu.
    Pan Stefaniuk zrobił to, co Patryk Jaki w Warszawie z kamienicami, które odzyskał od cwaniaków.
    Ile to „trupów wypadło z szafy” po objęciu gabinetu cztery lata temu po poprzednim prezydencie.
    O przedszkolu Przyjaciół Kubusia Puchatka już nie wspomnę, taki to był „przyjaciel” z Pana Czapskiego.
    Panie Darku jesteśmy z Panem. Wygramy!

    1. A co bylejaki zrobił? Nikt jeszcze nie siedzi za kratami i siedział nie będzie, bo swoich nie wsadzają. Im chodzi o to, by na scenie została tylko koalicja popis.

  2. pan Czapski jakbys chcial wiedziec zakonczyl swoja dzialalnosc co podsumowal na facebooku … pan Broniewicz tez nie nalezy do takich … wystarczy ze zrobi porzadek w radzie miasta. Obudzcie sie ludzie… teraz za wypowiedzi na stronie Biala Podlaska na facebboku mozecie zostac zablokowani za wyrazenie swojego zdania. Miasto jest dla ludzi i prezydent jest dla Ludzi a nie Ludzie dla niego. Chyba lepiej zeby ktos dzialal na korzysc ludzi a nie swojej pozycji w partii. Dla Bialej nie sa potrzebne wizyty Jakiego czy kolejna wizyta prezesa Kaczynskiego. Obudzcie sie w koncu ….

 9. Szach mat Dareczku . Role się odwracają . Nie spodziewałeś ,że wszyscy są na dziś przeciwko tobie ? Zobaczysz wkrótce czym jest gorycz porażki i jak z hukiem spada się ze stołka. Nie podobały ci się meble po Andrzeju Czapskim ? Michałowi obecne napewno się spodobają i nie będzie” wyrzucał przez okno”.

 10. Magistrat w większości jest już za Michałem, pozostali codziennie swoim na razie cichym wsparciem dołączają do Michała ,Riada, Bogusława i Andrzeja drużyny. Przyłącie się do Nich. Zatrzymajmy wspólnie Stefaniuka. On już jest przegranym.

  1. Bialczanie mają swoją dumę Panie Klintoniuk. 4 lata temu okazało się że Białą rządzi wujo z Gdańska a my tego nie chcemy. Swój honor mamy a do rządzenia miastem nie wystarczy patron z Pomorza który trzyma.

 11. „Mądra dobra zmiana, bez upartyjaniania, bez strachu, chcemy lepszego miasta i wspólnoty mieszkańców – mówi Michał Litwiniuk.” Niestety to powiedział Pan kandydat na Prezydenta Białej. Drodzy internauci poproszę o komentarz jak wy oceniacie te słowa kandydata który zebrał chyba wszystkie partie polityczne w naszym mieście niezadowolonych z pracy obecnego Prezydenta. Co znaczą słowa „bez upartyjaniania”. Jak ktoś logicznie myśli to powinien zauważyć że jeżeli władzę przejmie Litwiniuk, to wszystko zahamuje bo sejmik województwa lubelskiego będzie Pisowy, a kasę samorządową rozdaje Marszałek, tak to działa. Do tej pory miasto borykało się z dofinansowaniem inwestycji ze środków unijnych, a teraz kiedy mamy szansę wyskakuje koalicja partyjna. Ludzie zastanówcie się jak ma wyglądać w przyszłości Biała Podlaska.

  1. Nareszcie ktoś coś logicznego napisał , Brawo trzeba patrzeć szerzej , anie tylko powyrzej swego czubka nosa . Natomiast te całe porozumienie to ściema dla maluczkich. Farbowane lisy się chomikują gdzie tylko mogą aby przetrwać , a nóż się uda? Gdzie macie swój honor ? , zwierze na wymarciu . Bialczanie nie dajcie się ogłupić tym pseudo elitom. Życzę dobrych , mądrych , przemyślanych decyzji w drugiej turze wyborów . Myśle ze stać Was na to.

  2. Dokładnie tak samo uważam. Po zmianie prezydentów w naszym mieście, będziemy odcięci od wszelkich funduszy inwestycyjnych.
   „Chcieliście nowego włodarza, to teraz figa z makiem”
   I co wtedy zrobi Pan Litwiniuk?
   A za rok może dwa, będą hejty na nowego prezydenta, że nic nie robi. A kto tak wybrał? wtedy się zapytam!

   1. Ludkowi takie mundrości wciskaj. Czyli, jak? Zrobił coś Prezydent przez swoją kadencję czy nic, bo zgodnie z Twoją logiką tylko siedział i płakał, bo mu PSL fundusze samorządowe ciął.

   2. A o ile tych funduszy przez 4 lata postarał się Stefaniuk? Aby pozyskiwać z zewnątrz pieniądze potrzeba dobrze przygotować wnioski a ten bez doświadczenia człowiek poprostu tego nie potrafił. A ponad to , uważa Pani a priori ludzi w e władzach wojewódzkich i państwowych za nieuczciwych , którzy bedą dzielić srodki po znajomości? Wstyd!

  3. No ale przecież jeśli Pisowski sejmik województwa zablokuje inwestycje w mieście nie przekazując na nie dofinansowania etc. to będzie zaprzeczenie polityki rządu, który przy każdej okazji podkreśla, że będzie inwestował w Polskę Wschodnią m.in. w nasze miasto. Takie zachowanie było by strzałem w stopę a rządzący nie mogą dopuścić do utraty elektoratu bo stołki są najważniejsze. Elektorat nie może widzieć, że władza mówi to co ludzie chcą usłyszeć a robi co innego. Odcięcie środków zewnętrznych na inwestycje w sytuacji gdy prezydentem nie zostanie Stefaniuk jest bujdą zapoczątkowaną przed wyborami na prezydenta Warszawy i powielaną na wschód od Wisły.Jest chwytaniem się brzytwy, tak jak robią to topiący – przykład stolicy.
   Takie właśnie myślenie to brak logiki. BRAWO DLA PRZEDMÓWCY I MU PRZYCHYLNYCH… Taki jest właśnie poziom obecnych rządów w mieście…

  4. do bez znaczenia-mądra wypowiedz – ludziom nie podoba sie desant z Gdanska i Pis ,tacy sa dumni ?zobaczymy bez pomocy ,poparcia z zewnątrz co zdziałaja .Juz widze pomoc Schetyny i Lubnauer lub Kamysza (jesli utrzyma sie na stanowisku).Już widze jak inwestorzy walą drzwiami i oknami do Białej bo LItwiniuk tak sobie życzy.Niech podskakuja Pisowi -obudza sie z reka w nocniku ,zobaczymy za rok komentarze wielbicieli Litwiniuka i Spólki

   1. Dokładnie. Stefaniuk to klika. Nowa klika. Ludzie znikąd czyli do tej pory z poza układów. Litwiniuk to 3 stare kliki do rozdzielenia stołkami. Nasze budżetowe miasto finansowo tego nie udźwignie. Na tym forum przedstawicieli starego porządku nie brakuje. Czekam na debatę.

 12. Kończ Stefaniuk , wstydu miastu oszczędź. Cztery lata minęły szybko, nie potrafiłeś i nie chciałeś rozmawiać z bialczanami. Lekceważyłeś wielu , nie miałeś czasu żeby ich wysłuchać i przyjąć na wizyty. Nie dostrzegałeś ich problemów i dlatego przegrasz . Trafisz poza nawias polityki w tym mieście i tego ci życzę.

  1. Tak dokładnie …. Zamiast dla ludzi otwartym to schował się w swoim gabinecie i podanie trzeba było pisać na dwa tygodnie przed…. A potem i tak odsyłał z kwitkiem albo do swoich zastępców odsyłał …. Ale to chyba w myśl takiej złotej zasady ” wszyscy i tak uważają go za głupka i dlatego się nie odzywa ….. Bo jakby się odezwał rozwiał by wszelkie wątpliwości…..

 13. Życzę Wam wszystkim mądrej decyzji abyśmy się nie obudzili pewnego dnia ze stwierdzeniem : Mądry Polak po szkodzie. !!! Głos dla Dariusza Stefaniuka oddajmy 4 listopada !!

 14. Generalnie jestem za PIS, ale takie buraki jak dyzma nie mogą być twarzami tej formacji.”Sukces” w pełni zasłużony ,chciało by się rzec „miałeś chamie złoty róg” a przyjdzie ci się sprzedać motór

 15. Takiego obrotu sprawy chyba się nikt nie spodziewał. Nie nie wiedziałem, że Pan Andrzej i Pan Bogusław będą popierali Emerytów Milicyjnych, Nowoczesną i Ludzi z PZPR. Zawiodłem się.

 16. Powstał bardzo szeroki front poparcia Pana Michała, z każdym dniem, z każdą godziną rośnie liczba osób Jego popierających . Tej fali już nic nie zatrzyma. Nie warto popierać przegranego Stefaniuka, po prostu nie warto…

 17. Chcieliśmy odwołać Stefaniuka już w kilka tygodni po jego zwycięstwie przed czterema laty. Wkrótce stanie się to faktem. Ten dzień zbliża się nieubłaganie. Udowodnijmy wszyscy razem , że nie można więcej okłamywać mieszkańców tego wspaniałego miasta. Głosujmy na Michała, on jest wart naszego poparcia

 18. Bez złośliwości zapytam ( sam nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji ) Czym jak do tej pory wykazał się Pan Michał jako wice prezydent ? Jakieś inicjatywy z jego strony miały miejsce? Mam dylemat czy wybrać Stefaniuka z jego wadami , ale za to większościowym wsparciem z sejmiku , czy Litwiniuka , który jest jaki…? Pomóżcie…

  1. Otóż to, proszę niech jego zwolrnnicy się wypowiedza czym sobie tak bardzo zasłużył królik z wybielonymi ząbkami bo też się zastanawiam… chyba wolę aby prezydentem został facet który ma poparcie w sejmiku aniżeli osoba która tego poparcia nie uzyska i na tym skończą się inwestycje w Białej, bo skąd weźmie kasę ?

   1. Czyli twoim zdaniem trzeba wybrać stefaniuka bo w sejmiku PiS ma większość ? Sejmik i władza ma zażądanie współpracować lokalnie bez przynależności partyjnej !!!? Wbij sobie w ten pisowski łeb …. OBOWIĄZEK !!!! BO ONI Sa tAm dla nas a nie odwrotnie i demokracja pozwala wybrać sobie kogokolwiek a nie że pod przynależnością partyjna …. Bo to wali kpmuna…. I PRL!!!!!

     1. Weź pajacu wyprowadź się do Korei albo do Chin… Tam będziesz miał jedyna słuszna władze. Przez takie ograniczenie mózgowe jak twoje właśnie mamy stawiane pomniczki i wsszedzie tylko ksiądz z KROPIDLEM otwiera ronda ulice nazywając je dumnie nazwiskami bandytami z AK

  2. Siedział Pan na stołku przez cztery lata i było wszystko ok?!
   A tu nagle coś się nie podoba?!
   Trzeba było przynajmniej rok temu publicznie ogłosić, że jest coś nie tak w gabinecie.
   Głosowałam na Pana 4 lata temu do rady, bo był Pan wiarygodny. Nawet byłam zadowolona, że dostał Pan stanowisko wice.
   Ale teraz stracił Pan u mnie i mojej rodziny szacunek.
   Utworzył Pan „bandę” koalicyjną przed pierwszą turą (czterech na jednego) a teraz to już jest Was sześciu na jednego i ogromną macie Panowie satysfakcję. Wstyd i jeszcze raz wstyd Panie Litwiniuk. Panu już dziękuję, Panie Litwiniuk.

  3. a jak sejmik do tej pory był PSL-owski to co – było źle, Twoja wypowiedź to tylko propaganda i nic więcej, sejmik to jest dobry wujek co to ma ale nie da

  4. Dowcip polega na tym, że Stefaniuk ubezwłasnowolnił Litwiniuka. Jako wiceprezydent miał g….. do gadania bo i tak Stefaniuk go kasował. Więc chłopina latał najwyżej na różne otwarcia i zamknięcia.

   1. Ubezwłasnowolnił?
    To trzeba było zrezygnować z funkcji wiceprezydenta i publicznie krzyczeć, że był „kasowany” itd.
    Wielka ściema i koniec gadania!
    Pcha się na fotel lidera miasta, bo ma wysokie ambicje i już.

 19. Mam nadzieję, że jak wygra Pan Litwiniuk to przynajmniej wróci szacunek do ludzi którzy coś dla Białej znaczą i coś tu w lokalnym środowisku dokonali. Inna kultura osobista kandydata. W przypadku Pana Stefaniuka to jak się niektórzy przekonali, ludzie którzy mają swoje zdanie są wrogami nr 1. Zresztą, jak wszyscy wiedzą boks rządzi się swoimi prawami.

 20. ” Gramy w jednej drużynie” to hasło z plakatów Stefaniuka. Po pierwsze powstała właśnie nowa drużyna, która już gra w ekstraklasie. A pańska mości Stefaniuk drużyna spada do okręgówki i po drodze rozpada się na kawałki. Wszyscy zawodnicy i zawodniczki z drużyny Dara, będą mogli po wyborach wsiąść do podstawionych powyborczych autobusów podstawionych na Pl.Wolności i bez wykupywania biletów być odwiezieni do miejsc z których przyszli na stołki.

 21. Szczęśliwy dziś dzień- jedni właśnie tworzą historię, a inni jak D.S. przechodzą do historii. A właściwie na śmietnik historii. Zbliża się nieuniknione i nieuchronne ,drogi prezydencie. Powoli zostajesz sam jak ten palec. Michał doskonale wie ,że ukorzony i upokorzony biegasz i szukasz gdzie się da wsparcia. Teraz to on kontroluje twoje posunięcia.

 22. Organizując spotkanie w Dianie, tym już symbolicznym miejscu , zrównali Stefana z ziemią. Cóż za piękne zagranie ! Może obiadek Dareczku ? Za darmo i bez przyjeżdżania służbowym autem. Auto może się przydać do wożenia dzieci do przedszkola. Ha, ha

  1. Jakbyś znał dokładne zasady umowy to wiedziałbyś, że musieli dokładać kilka tysięcy na zakup produktów i utrzymanie pracowników oraz remonty budynku… Łatwo oceniać nie znając sprawy. Sprzedawali obiady po cenach jakich sprzedają miejsce stołówki czyi za same produkty – w miejskich stołówkach pracowników oraz media dotowało miasto… Zresztą oni sami chcieli zmienić tą umowę tylko
   Stefaniuk nie chciał z nimi rozmawiać bo musiał wsadzić swoich.

 23. Mieszkańcy zadecydujcie ,przecież Stefaniuk tyle ludzi skrzywdził i teraz ma szczelność zapić serwując jak Trzaskowski w Warszawie kawką . Zobaczcie jak on instrumentalnie traktuje ludzi i despotycznie. . To cynik i kłamca . Moja rodzina i znajomi będą głosować na Pana Litwiniuka Michała , bo ten posiada kulturę osobistą i nie zachowywał się jak Dyzma . ,, Kibole też nie pomogą Dyżmie .

 24. pracownice ZGL wczoraj w godzinach pracy rozdawały kawę dzisiaj będzie rozdawać bigos panie Stefaniuk czy to moralne wykorzystywać ludzi z miejskiej spółki – no wiadomo pracują tylko zaufane z dobrej zmiany . Mam pytanie czy wykonują obowiązki wyborcze w ramach pracy czy też urlopu ,czy posiadają ksiązeczki zdrowia do pracy z żywnością

 25. Po wygranych wyborach przez Michała , dojdzie do pełnego, publicznego rozliczenia czterech lat działalności Dariusza Stefaniuka. Ponosi on pełną odpowiedzialność polityczną i osobistą za to wszystko czego byliśmy świadkami. Bialczanie zobaczą w końcu jak było i dlaczego. Tu nie będzie chowania niczego pod sukno .

  1. gdzie byłeś za czasów PO?! lemingu jeden…. rozlicz to co zostało po poprzednikach! wschód Polski to syf i malaria, rozkradzione fabryki, zniszczone małe przedsiębiorstwa i rolnictwo oparte na Ursusach z lat 70!

 26. Tak musi skończyć każdy, kto nie ma szacunku do drugiego człowieka !!!! Ale taką postawę – zachowanie wynosi się z domu !!!! Buta i arogancja zawsze kroczy tuż przed upadkiem , i tego DS szczerze życzę, jestem przekonany , że nie tylko ja !!!!

 27. Co Wam takiego złego zrobił PiS się pytam?
  Okradł Was? Zawłaszył którąś bialską kamienicę?
  Nie!
  Nowe autobusy, ulice w mieście itd.
  Dni miasta z najpopularniejszymi gwiazdami i kabareton za free.
  Festyny dla dzieci. Park Radziwiłła pełen młodych rodziców ze swoimi pociechami. Rozpoczęła się budowa nowego parku przy Terebelskiej, a kogo tam zobaczymy? Młode rodziny z wózkami, które narzekają na obecnego prezydenta.
  A 500+ to kto bierze się pytam?
  Całe osiedle Fedorowicz, Fieldorfa, Podmiejska, itd. młodych małżeństw zagłosowało przeciwko, a 500 nie parzy w łapki? Czy to ładnie tak?
  Ludzie zastanówcie się proszę Was.

  1. A co ma 500+ do DS? 😂 To jest program rządowy a nie jego, więc nie rozumiem o co chodzi. Remonty dróg? Raptem wszystkie przed wyborami… Rano i ok z15 miasto zakorkowane… 🙄 A na co 2 ulicy robotnicy… No super… Wow szarpnal się na warszawska… A co np z sidorska? 😂 Kolejna sprawa ok w parku wszystko super, impreza za impreza… Tak, wszystko za darmo… Ale jakie są kolejki? Dopchac się chociażby po głupia wate cukrowa to żenada a co dopiero na jakieś dmuchance! 😂 To już lepiej zapłacić za te dmuchance i wate niż męczyć dzieci w kolejce żeby stały zaplakane albo, żeby się dowiedziały, że nie mogą np zjeść waty, bo była za darmo i się skończyła…🙄 Kiedy się ludzie nauczą, że nie ma nic za darmo a nawet jeśli jest to ktoś oczekuje korzyści. W tym przypadku DS probujac kupić głosy rozdaje kawe, mój głos jest droższy niż ta kawa.

  2. Ludzie nie lękajcie się -500+ wam nie zabiorą .
   Oczyśćmy miasto
   Nie częstujcie się kawą senatorską -ona może być szkodliwa.
   Ludzie nie sprzedajcie się tak jak basia

  3. 500+ nie daje Stefaniuk, nie mieszaj faktów. 2 nowe autobusy przez 4 lata rządów, czy to trochę nie za mało? Za Andrzeja miasto kupowało po 10-12 autobusów za jednym zamachem… Jakie drogi masz nowe? Zwężona Warszawska o długości 900m i asfalt na Piłsudskiego? Czy to są inwestycje na miarę miasta tej wielkości? Dlaczego Stefaniuk czekał ze wszystkimi i tak skromnymi inwestycjami do roku wyborczego?

   1. Po pierwsze to proszę o zachowanie szacunku wobec wszystkich komentujących.
    A 500+ wymyślił i zorganizował PiS, to była ich wyborcza obietnica z której się wywiazali.

    A piszę to dlatego, że wciąż piszecie Państwo
    „pisiory, pisowskie trole, mochery” itp.
    Bierzecie „pisowskie” pieniążki na swoje dzieci, a po odejściu od bankomatu opluwacie ich w twarz, a za miesiąc znów po pieniążki.
    Hipokryzja, wstyd.
    „Nie chce PiS-u, nie chce nic od Was”
    tak powinno brzmieć Wasze motto.
    Trochę konsekwencji drodzy przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości.

  4. A co w Białej nie było ulic, były i są takie same jak były 4 lata temu nic sie nie zmieniło, a że ktoś jest tak naiwny i moówi że dni miasta z gwiazdami, kabareton były za free to jest śmieszne, bo za to zapłaciliśmy wszyscy z naszych podatków bo chyba nie uważasz że pieniądze dał wspaniałomyślny pis i stefaniuk, obudż się.

  5. Bo zamiast stawiać znaki zakazu wjazdu powinno się budować drogi i parkingi. Na takie osiedle prowadzi tylko jedna droga i dopiero na tydzień przed wyborami Pan Stefaniuk przypomniał sobie jak obiecywał, że będziemy do swoich mieszkań przechodzić suchą nogą.

  6. Prezydent miasta nie ma nic wspólnego z 500+
   Pokaż mi plac zabaw w okolicy Janowskiej, jedynie Kubuś a to zasługa Zgody. Nie pisz bzdur Kobieto.

 28. Cudownie 100 lat niepodległości bez stefaniuka i większości PiSU w Radzie Miasta !!!!
  Tych ludzi z konferencji łączy Biała a co łączy Stefaniuka, Bireckiego, Szewczaka i innych obcych w bialskich spółkach…? KASA i WŁADZA !!!!!!!!!!!!
  Wszyscy na wybory odwołajmy DS nic nie powstrzyma fali wolności i entuzjazmu!!!!!!!

 29. Rozwój Białej to kasa, a skąd to Litwiniuk ją weźmie. Od sejmików nie bo tam będzie PiS samodzielnie rządził, z Warszawy(sejm, rządy) też nie bo tam nadal rządzi PiS. Ludzie obudźcie się, możecie nie lubić Stefaniuka ale jak będę Litwiniuk to nic już nie będzie oprócz siedzenia na stołkach prezydenta i wice.

   1. A w Ameryce zawsze tak było i jakoś tam sobie radzą….Pani Barbaro.
    Diana dzięki niskiemu czynszowi karmiła dzieci za parę złotych zrobiła szkole remont itp. Nahlepiej narzekać.

  1. To prawda. Marszałek będzie z PiS, rząd z PiS. To będą tłuste lata dla Białej, te przysłowiowe 5 minut do wykorzystania. Schowajmy poglądy i sympatie polityczne do kieszeni. Pomyślmy o naszym mieście i dzieciach.

   1. PiS powiedział, że nie będzie dzielił samorządów na swoich i nieswoich 😉
    Nam nie potrzebna na stołku prezydenta osoba, która oszukuje wyborców i przypisuje sobie nieswoje zasługi. Jako szef rady miasta będzie mógł się wykazać i kasę dla BP od marszałka załatwić XD

  2. Z takim myśleniem to nadal PRL by był…. A sejmiki mają obowiązek współpracować z samorządami bez względu na przynależność partyjna . A jeżeli nie to trzeba będzie głosować na ludzi kompetentnych którzy bez podziałów będą współpracować dla dobra ogólnego społecznego a nie dla przynależności partyjnej komunistycznej. I to przez takich jak ty upośledzonych umysłowo zostają wybierane ludzie pokroju stefaniuka parobka biereckiego który nic nigdy nie zrobił pożytecznego

 30. Komentarz do „Myśląca”. Jak ktoś myśli realnie, logicznie i pragmatycznie to powinien sobie wykalkulować, czy powinien zagłosować na kulturę osobistą czy na konkretne pewne fakty. Sejmik Województwa lubelskiego Pisowski, rząd Pisowski, Rada Miasta Białej Podlaskiej jak wygra Stefaniuk Pisowska. Miasto na inwestycje ma do dyspozycji 15 mln zł na rok, a zdecydowana większość do 80% to środki z zewnątrz. Prosta matematyka, albo wybieramy błyszczące i równe ząbki i miasto bierze kredyty na inwestycje, albo ciągniemy kasę z zewnątrz. Ludzie i „Myśląca” zacznijcie myśleć. Bo myślenie to podstawa jak to mówią ludzie z krajów wysoko rozwiniętych.

  1. ….a jak to po nie daj Boże wygraniu Stefaniuka Rada Miasta będzie PiSowska !?!?!? Czyli już dziś są radni w koalicji gotowi zdradzić !!!!!! Ewentualni zdrajcy uwazajcie – będziecie musieli zmienić miasto i to na dalekie !!!!!

 31. Tu nie chodzi o to że Czapski ,Broniewicz i Haidar są z Litwiniukiem. Oni są po prostu przeciwko arogancji , hipokryzji, kłamstwu, obłudzie i dzieleniu ludzi na lepszych i gorszych. Ja zresztą też!

 32. Jak widzę po komentarzach sitwa KOD-owska, lewicowa i inne badziewie, które przez tyle lat nic nie robiło w BP zasiadło do klawiatury.
  Nie wszyscy są tacy naiwni żeby wierzyć w te dyrdymały sfrustrowanych kandydatów koalicji.

  Jeżeli Litwiniuk dostanie się na stanowisko prezydenckie będziemy w czarnej d… chociażby z tego powodu, że władze wojewódzkie będą z PiSu a wtedy jedni i drudzy będą działać sobie na złość.

  1. Przez ostatnie 4 lata było właśnie tak że władze wojewódzkie i nasze władze miejskie były z innych partii. I co….? Darek twierdzi że ostatnie 4 lata to pasmo sukcesów i najlepszy czas w ostatnim dwudziestoleciu.

  1. To że Dyzma biega po kościołach nie oznacza że z Bogiem mu po drodze. często jest wręcz odwrotnie. Ojczyzna-już jego patron od SKOK udowodnił gdzie ojczyzna. Tam gdzie wypchane konto z banku

 33. zastanówcie się zanim zagłosujecie; Sejmik nalezy do PIS i to oni bedą przydzielac lub nie kase dla miast, jak myslicie komu dadzą włodarzowi ktorego popiera PO, N, SLD, PSL… ??? czy swojemu

  1. Nie mają wyjścia w Lublinie radni komitetu Żuka mają 19 radnych pis 12. W Chełmie podobnie PIS w II turze raczej przegra radni raczej zawiążą koalicję. Puławy prezydent na pewno nie będzie z PIS-u itp. itd. Podsumowując w większości miast raczej PIS w mieście nie będzie rządził choć może się zdarzyć i pieniądze dzielone w sejmiku nie mogą trafić tylko do jednego miasta. Więc Panie a temat jest skończony i rozwiązany

  2. Trzeba Ci wiedzieć, że Urzędy Marszałkowskie są rozliczane z wykorzystywania funduszy unijnych. Przy trudniejszym do nich dostępie niż w latach ubiegłych, nikt nie będzie kisił kasy na złość jakiemuś włodarzowi. Wystarczą zaangażowani i kompetentni ludzie w urzędzie.

 34. Do tej pory marszałkiem województwa też nie był pisowiec…..p.Dariusz możesz przegrać te wybory,nie poszanowałeś nawet swoich pracowników? w magistracie,którzy chcieli pracować,wspierać miasto i urząd prezydenta,nie słuchałeś, nawet nie próbowałeś,mówiłeś jedno a namaszczeni przekazywali co innego, niezrealizowane deklaracje,lekceważenie tych „najmniejszych”. Nie reagowałeś jak „Mańki,Heńki i Irenki” „wtrącały” się we wszystko od pracy zawodowej po życie prywatne ludzi?……..arogancja co niektórych przerosła wyobrażenia,fałszywe uśmiechy a za plecami pogrom…..kultura pracy została mocno zachwiana…… p.Michał zawsze słucha i nie dzieli ludzi …… ….a to cecha ludzi z potencjałem….może to czas by jeszcze zdążyć przemyśleć i skorygować najbliższe otoczenie ……….mimo wszystko powodzenia!

 35. Barbaro wielu zwolenników PiS będzie głosować przeciwko stepaniukowi prezydencikowi.
  Wiesz dlaczego bo go znają.
  Barbara spytaj sie stepaniuka ile zarabia jego zona w spółkach skarbu państwa.
  Mój mąż tez by chciał jakąś posadę. stepaniuk obiecał 1000 miejsc pracy gdzie one są
  Gdzie recykling czyżby 4 lata temu oszukał nas i proponował gruszki na wierzbie dla prostaczków
  Biała się nie daj sie oszukać.
  LITWINIUK……stepaniuk 3-0

 36. Wszyscy narzekają na obecnego prezydenta, że mało inwestycji itp… A wy myślicie że Litwiniuk zacznie budować drogi w Białej? Będzie ich tyle co za kadencji Czapskiego – prawie w ogóle. Miasto zostanie odcięte od pieniędzy! A jak Czapski za poparcie dostanie jakąś ciepłą posadkę to większość wyborców ślepo zapatrzonych zobaczą na kogo zagłosowali. Zagłosujmy dla dobra naszego miasta.

  1. popieram panska rozsadna wypowiedz -z wypowiedzi Litwiniuka zapamietałem tylko ogolniki ,bredzenia o sciezkach rowerowych (jakby to było najwazniejsze w miescie) ,przyjazny magistrat- w sumie poziom rozgarnietego dziecka ,czy ktos słyszał o konkretach a ludzie maja klapki na oczach i nie widza jaki bedzie sejmik ?

 37. Kupą mości Panowie!
  PO,Nowoczesna,SLD,Radzyń, i bóg wie jeszcze kto chce w Białej rządzić……nic z tego Panowie.
  I tak Darek wygra.
  Żeby wszyscy POpaprańcy nie wiem kogo ściągneli.
  Powodzenia Panie Prezydencie.

  1. A moja rodzina nie zagłosuje na człowieka który już cztery lata siedział cicho jako wiceprezydent w tym samym urzędzie. Nie wierzę , że jest to jego inicjatywa, poprostu dał się namówić partii posła z Międzyrzeca Podlaskiego i tyle. Jak dla mnie to kandydat chorągiewka bez kręgosłupa moralnego, nie mówiąc już o zwykłej przyzwoitości, a w towarzystwie tych trzech starych lisów którzy go popierają wygląda poprostu śmiesznie.

 38. Panoszy się lewactwo ,tak jak w części kraju i w Europie Zachodniej.Wyśmiać,opluć tych co popierają Kościół i Tradycję.Kim my będziemy za 50 lat? Jak się nie opamiętamy , to będzie tak jak we Francji,Niemczech,Angli.Stracimy tożsamośc, wchłonie nas Islam.
  Co do spraw wyborów,może i Pan Stefaniuk nie jest tak błyskotliwy,może buc ale ma poparcie rządu i teraz władz wojewódzkich.Takiej sytuacji nigdy nie mieliśmy.To,że otacza się swoimi,zaufanymi ludzmi uważam,że jest to normalne.Każdy będzie to robił,czy to Stefaniuk,czy Litwiniuk,czy Czapski.Przez tę kadencję nikt mu nie zarzuci że bezmyślnie trwonił nasze pieniądze , w mieście zostało wiele zrobione.Nie powstały układy towarzysko biznesowe tak jak za Czapskiego.

 39. Jeśli wygra Litwiniuk, Pisiory zakręcą kurek i tyle z rozwoju Białej… Litwiniuk niby taki niezależny, ale chwyta się każdej możliwej okazji aby dostać stołek… Zresztą może sobie strzelić w stopę, bo jednak sporo ludzi głosowało nie na niego, ale przeciw Stefaniukowi jak kiedyś przeciw Czapskiemu… Nie lubię Stefniuka, ale ma jedną zaletę, jest z Pisu. A „pisiory” bedą ładowały kasę tam, gdzie mają ludzi. Niech biała skorzysta puki są przy korycie… Jeśli wygra Litwiniuk zapomnijcie że coś skapnie z budżetu centralnego, tak jak i z wojewódzkiego (pisiowy zdobyły sejmik lubelski)…

 40. Dowód na to ,że trzej panowie w różnym wieku i różnym doświadczeniem mogą dojść do konsensusu i zaczną robić coś dla miasta priorytetem praca dla mieszkańców i modernizacja infrastruktury miasta nawiązanie współpracy z lokalnymi firmami i może ,może będzie lepiej. Ps bo pan Darek jakoś przekombinował

 41. ktoś mądrze napisał cytuję:
  „Ale jaja? na dwa tygodnie przed wyborami już się obsadzili na stołkach jeden do drugiego mówi Panie Prezydencie. Szok !!! Jaka buta, jaki brak szacunku wobec ludzi!!! Bialczanie jak prześpicie drugą turę to się obudzicie w Czapacity II i już żaden batman z Gdańska nie przyleci was ratować!!!! Latarnie zgasi Czapski, stary stadion odbuduje Broniewicz i zabierze mieszkania z Mieszkanie +, a Litwiniuk zamiast reprezentować Białą, będzie sobie prywatne sprawy załatwiał. W urzędzie miasta zatrudnią ubeków z małymi emeryturami, a w spółkach miejskich zasiądzie PSL. Razem z Czapskim wróci pani Alicja Łagowska i zrobi audyt w UM, chyba wiecie co tam będzie się działo, trup będzie ścielił się gęsto. O pozyskaniu jakichkolwiek środków z województwa, centralnych czy unijnych to nawet nie ma co marzyć. Boje się, że inwestycje które zostały rozpoczęte i działania której podejmował obecny Prezydent pójdę w błoto, bo kto to będzie umiał realizować i to udźwignąć.”

 42. NO PANOWIE.!POŁOŻYLIŚCIE NA SZALI SWÓJ HONOR. BĘDZIEMY PATRZEĆ CZY DOTRZYMACIE SŁOWA I PO WYBORACH NIE SIĄDZIECIE NA STOŁKACH W URZĘDZIE.

 43. Bez obsady stołków? Otwórzcie oczy. Wszystko zaklepane. Broniewicza i Czapski będą wiceprezydentami. Słowa bez rozdania stanowisk to fikcja. Akurat jestem blisko z Litwiniukiem. I potwierdził w prywatnej rozmowie. Tak to wice prezydenci. To jest info 100 procentowe. Powiedział mi to w cztery oczy. Stołki rozdane przed II tura. Po cichu by być niby ok. Naobiecywal i poparcie otrzymał. Hipokryzja. Tak się nie robi. Głosy oddajemy na Dariusza Stefaniuka. Dość krętactwa PO. Dość!!!!

 44. trzeba przyznac ze po-wskie trole do perfekcji opanowaly pisanie komentarzy:) zastanawiam sie tylko ile sam z nich wymyslil sam litwiniuk:P
  a co do koalicji:) trzeba byc mocno ograniczonym zeby wierzyc w to ze stolkow nie porozdawal.
  Jezeli chodzi o wybor, kogo lepiej itd, patrzac tylko i wylacznie z perspektywy zwyklego mieszkanca, wystarczy zadac sobie jedno pytanie, ktory Pan moze wiecej zalatwic pieniedzy na rozwoj miasta, czy to w sejmiku wojewodzkim, czy to w warszawie. podpowiem, jeden sporo drugi nic.

  1. zmień leki, jakie pieniądze, tutaj są procedury a tobie mafia w głowie, wszystkie gminy wokół zrealizowały plany inwestycyjne w zakresie tzw. białej energii, a w Białej totalna kicha, a za Czapskiego robiono plany itp,itd i co, ano wielkie nic

 45. Precz z PiS, ich działaczami i ich niespełnionymi obietnicami (jak np. dobrze prosperujące lotnisko i tysiące nowych miejsc pracy)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 46. Powrót starych układów, których poplecznicy się tutajj produkują to porażka miasta i wzrost zadłużenia.Niedoczekanie! To se ne vrati. Stefaniuk stworzył nowy układ, ale przy tym co było to pikuś. W otoczeniu wojewódzim i krajowym lepsza dla miasta jest obecna władza. Czekam na debatę, gdzie sepleniący Litwniuk bez kartki poniesie katastrofę.

 47. Tak, tak panie Stefaniuk. zgubiła pana buta, pycha, brak szacunku do ludzi. Miasto to nie prywatny folwark. Proszę zobaczyć ilu wójtów i burmistrzów wygrało w pierwszej turze, a nie są z PIS i jakoś nikt nie płacze że ich odetną od funduszy.

 48. I nie chcę powrotu do czasów gaszonych latarni. Czy Czapski przysięgnie na słowo honoru, że on ani jego żaden kolega nie obejmie żadnej fuchy?

 49. powiem tylko jedno, patrzac na nasz ogrodek i na caly kraj… Tak zalosnej opozycji chyba jeszcze w zadnym kraju nie bylo, ilez mozna swoja kampanie opierac na antypisie, zero programu, tylko zly pis… tak zalosne ze as smieszne… 🙂

 50. Broniewicz i Czapski to stare lisy,wymanewrują Litwiniuka.Nie będzie miał wiele do gadania.Nie ma tu żadnych wzniosłych idei, a chodzi o odbudowanie dawnych układów dla Czapskiego, a dla Broniewicza będzie to skok na kasę.

 51. To jest koniec zPis w miescie.
  Super Biała mówi dość senatorów i posłów z desantu .Dość pedagogów typu Grodecki.Koleś komendant SM – totalny brak kompetencji i doświadczenia .Czy w białej nie było nikogo bardziej kompetentnego ?.Po prostu sługa .

  1. Biała już nie jest takim zaściankiem jak była śladem dużych miast a nawet Białegostoku PIS przegra walkę o prezydenturę i radnych w miastach. A to że wygrał w sejmiku nic mi nie da na dłuższą metę bo za 4 lata ci sami wyborcy nie zagłosują już na tych kandydatów. Przecież PIS nie zablokuje całego kraju w inwestycjach… Pomimo że nie głosowałem w pierwszej turze na Michała to w drugiej mam obowiązek bo miałem wątpliwości czy wszyscy pozostali kandydaci poprą – stało się poparli. Więc nie pozostaje mi nic innego jak tylko zaapelować do was białczan dziękujemy Panu Stefaniukowi i żegnamy, powrotu już nie będzie nawet za 4 lata. Poranna kawa Panie Darku już nie pomoże …

  1. Czytam te wpisy, są głupie, bardzo głupie, mądre, obiektywne, różne. Opcje są dwie, za Stefaniukiem i za Litwiniukiem. A teraz troszkę pragmatyki.
   Litwiniuk, mówicie uprzejmy, szarmancki i co więcej mówicie? Będzie ludzi lepiej traktował , będzie się z nimi spotykał. Mówi, że 2 dni w tygodniu. Czy to już koniec zalet, czy na tym polega praca i siła prezydenta? Czy prezydent mający dwóch zastępców nie może scedować na nich ( w tym p. Litwiniuka) zadania spotykania się z mieszkańcami? A może to kilku kierunkowych naczelników ( i tłum urzędników) przyjmie mieszkańca i załatwi jego problem? czynienie z tego drobiazgu sztandarowego problemu mieszkańców jest po prostu śmieszne.

 52. Przecież to się musiało tak skończyć! Pycha kroczy przed porażką! Stefaniuk myślał, że kupi głosy stadionem i rozbebeszonymi ulicami tuż przed końcem kadencji. A ludzie przez 4 lata zobaczyli, że mają do czynienia z dyktatorem, chorym na władzę człowiekiem i karierowiczem. PiS tak – Stefaniuk – nie!

 53. „Zamienię wyższe wykształcenie na radzyńskie pochodzenie” takie powiedzonko krążyło po Białej Podlaskiej w 1975 roku, kiedy Biała stała się miastem wojewódzkim. Co stało się z naszym miastem wojewódzkim ?Teraz przy tej potrójnej koalicji istnieje obawa, że nasze miasto przestanie być miastem. Były pan prezydent pozostawił po swoich latach urzędowania masę długów. Przestała funkcjonować Biawena, fabryka mebli, znana nie tylko w Polsce ale i poza jej granicami, oraz wiele innych zakładów pracy. Pamiątkami po poprzednim prezydencie są markety z ostatnim, super położonym Intermarche. Obecny pan prezydent to „buta” i „arogancja”. Zastanawiam się, kogo wybrać?Arogancję, która jednak rokuje pewne zmiany w naszym mieście, czy sympatycznego, kulturalnego pana Michała, który otoczył się tym, co już było i wiele przez to się nie zmieniło. Kulturę bardzo sobie cenię w człowieku, arogancji mówię nie. Mogę wyjechać z Białej, nic w niej mnie nie trzyma, ale czy tego naprawdę chcę? Chciałabym patrzeć, jak moje rodzinne miasto się rozwija,rządzą w nim ludzie kompetentni, szanujący każdego człowieka. Którym naprawdę zależy na rozwoju miasta i dobrym życiu jego mieszkańców. Dajmy szansę młodym ludziom, niech się wykażą swoimi pomysłami, pracowitością. Czy stać nas na utrzymywanie przez 5 lat ludzi, którzy naszemu miastu nie przyniosą rozwoju tylko zastój? Czy nasze dzieci i wnuki muszą być świadkami, jak miasto się wyludnia, bo nic w nim się nie buduje, nie ma pracy,po chodnikach nie da się chodzić, po ulicach jeździć, kultura zupełnie upadła? Czasami musimy przyjąć gorzkie lekarstwo, aby wyzdrowieć. Czas na zmiany Panowie! Schować butę i arogancję, albo zmienić otaczające towarzystwo.

 54. DO WSZYSTKICH KTÓRZY UWAŻAJĄ, ŻE BEZ STEFANIUKA CZAKA NAS KATASTROFA W FUNDUSZACH INFORMUJĘ, ŻE TAKIE STAWIANIE SPRAWY POTWIERDZA, ŻE RZĄDZI NAMI UKŁAD CZYLI M A FI A, jest to ustrój dyktatorski lub jak kto woli bolszewicki, z demokracją nie ma to nic wspólnego i należy to zwalczać wszelkimi siłami, nie jestem za Litwiniukiem ale przeciwko Stefaniukowi i desantowi z Gdańska

 55. Nie straszcie ,że Biała Podlaska zostanie odcięta od funduszy. To zwykła blaga, która ma zniechęcić do głosowania na Michała . Pis zrobi wszystko, żeby przypodobać się bialczanom. Chyba, że chce koniecznie przegrać najbliższe wybory parlamentarne.

 56. Wybierając Litwiniuka miasto pogrąży się na 5 lat w marazmie, beznadziei i braku jakichkolwiek perspektyw rozwoju na przyszłość. Stefaniuk wydeptał dla Białej więcej niż tych trzech (czterech) zbudowało razem. Tylko stosunki jakie ma Stefaniuk z rządem gwarantuje dalszy rozwój Białej, budowę autostrady, dróg miejskich i lokalnych. Ta nawiedziona trójca (z komuchem czwórka) nie ma szans na dostęp do rządowych pieniędzy. Tylko Stefaniuk na prezydenta miasta, ogarnijcie się mieszkańcy Białej P.

 57. Zastanawiałem się na kogo oddam swój głos w II turze wyborów i już podjąłem decyzję. Przed pierwszą turą wyborów zobaczyłem na ulicach Białej Podl. samochód hurtowni mięsnej Pigi i na pace plakat wyborczy Stefaniuk na prezydenta i przypomniałem sobie z lat młodości program Muppet show, w którym główne role grała świnka Pigi i żaba Kermit. Dziwnym trafem plakat D.Stefaniuka na tym pojeździe skojarzył mi się z tymi postaciami. Pomyślałem ile trzeba mieć tupetu żeby dla zdobycia władzy rozkleić się na samochodach mięsnych. A teraz ta poranna sytuacja z rozdawaniem kawy na przystankach MZK na ul.Narutowicz przez A.Chodzińskiego i prezes ZGLu B.Puczko (to kariera: z obsługi Kauflandu, przez tvk Vectra, sprzedaż rolet okiennych na prezesa ZGL. Doświadczenie zawodowe na prezesa miejskiej spółki – bogate, nie powiem) żeby oddać głos w II turze na Stefaniuka – a to dla mnie było przesadą. Nie jesteśmy bezdomnymi żeby dawano nam kawę i coś do zjedzenia. Dziś decyzja podjęta. Swój głos ja i moja rodzina (przekonam też rodzeństwo) oddaje na kandydata na prezydenta miasta Michała Litwiniuka!

 58. Jeszcze raz tłumaczę. Rozwój miasta to środki z zewnątrz. Nie ma lepszej sytuacji jak teraz. Pis zawładnął wschód, nareszcie będzie kasa, a wy niedowiarki dalej sobie opowiadajcie pierdoły że koalicja z emerytowanymi milicjantami da sukces dla naszego miasta, bo rzekomo człowiek z gitarą i błyszczącymi ząbkami da wam satysfakcje- bo niby kulturalny. Przeciwnicy rozwojowi miasta zacznijcie myśleć CO SIĘ BARZDIEJ OPŁACA.

 59. Stefaniuka dotychczasowi znajomi na razie pokątnie, ale jednak rozmawiają z Michałem, a ten dalej wierzy naiwnie ,że jest w stanie cokolwiek wygrać. Żałosne…

 60. Czyli „szacunek do samych siebie” u pana Czapskiego i Broniewicza poszedł na urlop od 21 października…Cóż za ” siła perswazji” pana Litwiniuka.

 61. Jest wielka i niepowtarzalna szansa dać Stefaniukowi prezent na 100- lecie niepodległość, poskromić jego butę pychę i arogancje i oraz odsunąć antyunijne PIS od władzy. To porozumienie liderów opozycji to doskonała wiadomości dla tych bialczan, którzy wierzą , że Polska jet i pozostanie w UE, oddanie głosu na Litwiniuka to gwarantuje.

  1. marco 465 mistrz ciętej riposty… Stefanik wyprowadzi Polskę z UE dobre, a Litwiniuk zatrzyma… argument pierwsza klasa tylko na niego głosować 🙂

  1. Bardzo dobrze się czujemy i w pełni popieramy tych Panów . Nikt nikogo nie zawiódł. Michał zwycięża w sondażach i już nikt nie zatrzyma tej zwyżkowej tendencji

 62. Najwyższy czas i pora, by zakończyć w bialskim grodzie rządzenie z tylnego siedzenia przez Biereckiego i spółkę oraz dać czerwoną kartkę aroganckiemu Stefaniukowi

 63. Komentarz do marco 465. Już dawno takiego głupiego wpisu nie widziałem, żeby stawiać na Litwiniuka bo on gwarantuj pozostanie w UE. To czy Polska będzie w UE czy nie, o tym decydują obywatele, a Pan Litwiniuk oprócz śnieżnobiałego uśmiechu niczego nie gwarantuje. Został wzięty na wice Prezydenta żeby zawiązać koalicję PIS -PO w Radzie Miasta i na tym się jego rola skończyła. Cztery lata prezydentury i proszę dać choćby jeden przykład działania z jego inicjatywy dla rozwoju miasta. To figurant, którego w Polsce nikt nie zna i nie załatwi żadnej kasy z zewnątrz. Miasto będzie na marginesie bo ani Czapski ani Broniewicz, kasy do budżetu miasta nie dosypią. Pani/e marco 465 proszę zostawić „butę pychę i arogancje” i zacząć myśleć logicznie i pragmatycznie co bardziej się opłaca dla mieszkańców miasta. Czy dziwna koalicja PO, PSL, SLD, Nowoczesna, Emerytowani Ubecy, Biała Samorządowa i Stowarzyszenie Radzyńskie, czy rozsądek i władza PIS w województwie (nareszcie szansa po długich latach dla miasta). Głos oddany na Pana Litwiniuka uważam za głos stracony.

 64. Michał, znamy się, mijalismy się na korytarzu magistratu , wielokrotnie rozmawialiśmy ze sobą i chcę Ciebie zapewnić ,że popiera Ciebie więcej osób niż mógłbyś przewidywać. Nie możemy publicznie Ciebie poprzeć , bo doskonale wiesz jaka jest sytuacja. Wiedz jednak , że masz Nas głos.

 65. Stefan z senatorem mają nas za dziki wschód i myślą że wszystko przejdzie. Otóż nie. My bialcznie mamy swoją dumę I już ich nie chcemy jak i spadochroniarzy ze SKOKÓW. Spółki miejskie odżyją. Niech senator startuje z Gdyni – ciekawe czy dostanie się do parlamentu. Oj wątpię.

 66. Ludzie znienawidzieli Czapskiego za latarnie i kredyty które zaciagna po to żeby mieć pieniądze inwestycje… nikt już nie pamięta że na pl. Wolności Wolnosci i przy ul. Narutowicza stały przedwojenne chałupy w których szerzyla się patologia, że w Parku Radziwilowskim rosły krzaki, że obwodnica została przebudowana, że na wielu bialskich osiedlach np. Kolychawie drogi w większości był piaskowe a teraz jest tam asfal… To wszystko zostało zrobione dzieki Czapskiemu a od 4 lat w Białej nie widziałam żadnej takiej inwestycji. Co najwyżej przyjechał Jaro żeby odsłonić pomnik i rondo które zostało wybudowane dzięki Czapskiemu ale to jest moim zdaniem wstyd na całą Polskę

  1. Dokładnie tak jak piszesz … Ludzie szybko zapominają a czubek własnego nosa to jest szczyt możliwości 80% społeczeństwa. Hipokryzja kroczy w parze z idiotyzmem i księdzem z kropidłem. Mentalnie społeczeństwo jest w średniowieczu . I wystarczy byle jakiś złodziej polityk który za kasę wypromuje się w jakiejś biedniejszej części Polski a następnie wykreuje przez jakieś pseudofundacje jakieś miernoty które później udają że niosą ze sobą jakieś wartości wypisując sobie wielkiego patriotę na klacie i stawiając pomniczek kolejnym miernotom. BRAWO LUDZIE

 67. Jestem pracownicą Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej i kieruję te słowa do p.Litwiniuka. Dużo pracowników będzie na pana głosowało! Tylko niech pan nie rezygnuje z walki o głosy mieszkańców. My wiemy dlaczego Stefaniuk pana zwolnił i to nam się nie spodobało. Jesteśmy z panem. Zastanawiamy się tylko i rozmawiamy czy teraz do walki o głosy Stefaniuk poprosi ks. proboszcza z Woli, żeby go wsparł słowem na niedzielnym kazaniu lub ogłoszeniach parafialnych. Ten proboszcz z Woli przychodzi do nas na spotkania opłatkowe do urzędu miasta na zaproszenie prezydenta, zresztą zawsze go wspiera politycznie na różnych spotkaniach miejskich i imprezach. Swoją drogą na pierwszym spotkaniu wigilijnym po wygranych wyborach w 2014r. do urzędu przyszedł proboszcz z ul.Brzeskiej ks.Daniluk na tzw. spotkanie opłatkowe i potem już nie był zapraszany. Po urzędzie chodziły słuchy, że jest jakiś konflikt pomiędzy proboszczem z Brzeskiej a Stefaniukiem w sprawie jakiegoś przedszkola lub szkoły katolickiej. Może warto to mieszkańcom przypomnieć panie vice prezydencie, przecież pan wie więcej niż my.

  1. Bardzo proszę, abyście Państwo ujawnili drodzy urzędnicy UM co było głównym powodem zwolnienia Pana Litwiniuka.
   „My wiemy dlaczego Stefaniuk pana zwolnił…”
   proszę o nagłośnienie co Państwu się nie spodobało. Może to wyjaśnić wiele nieporozumień.
   Czy może to jest tajemnicą?!
   Jeżeli to tajemnica, to niech Pani nie pisze takich komentarzy, bo nikt nie musi się tu domyślać, proszę nie zabierać ludziom czasu na czytanie takich komentarzy o niczym.
   Zdrajca z Pan Michała i tyle!
   Czemu nie usiadł do stołu z Prezydentem Stefaniukiem porozmawiać min. w 2017r że myśli kandydować na Prezydenta miasta?
   Mógłby zachować swoją twarz.
   Mógłby dziś być „rozgrzeszony”
   Czemu w wyborach nie wyszedł na „ring” sam na sam?!
   Tchórz, zdrajca i pseudo lider „bandy”!

 68. Pracuje w branży związanej związanej w mikro, mała i średnią przedsiębiorczością w Polsce i mogę Was zapewnić że jeśli Stefaniuk nie załatwił żadnego sensownego biznesu w Białej u Biereckiego to tym bardziej nie zrobi tego Litwiniuk. Jestem obiektywny bo sam już mieszkam poza Białą i obserwuję tylko z ciekawości wybory, ale szczerze jak czytam opinie ludzi którzy piszą na forach to jestem zdegustowany.
  Stefaniuk – kandydat marionetka polityczna, z całym szacunkiem myślałem że coś ugra więcej dla Białej. Oprócz mieszkania+ za dużo nie udało mu się zrobić a okres jego rządów to totalny marazm moim zdaniem. Na plus jednak wydaje mi się, że częściowo oddłużył miasto którego bilans po rządach Czapskiego był słaby.
  Litwiniuk – kiedyś mi się wydawał fajnym człowiek i kandydatem. Sam miałem u niego wykłady w przeszłości za czasów PWSZ. Ale jeśli myślicie, że cokolwiek się zmieni w Białej oprócz rozdania stołków dla swoich „pomocników” politycznych to jesteście w głębokim błędzie. Ostatnio widziałem zdjęcie z jego spotkania z Czapskim, Broniewiczem itp a w tle mnóstwo „hien” które tylko czekają żeby wywalić Stefaniuka i przejąc władzę/stołki.
  Jestem 100% pewny, że Litwiniuk i reszta nie załatwi nic sensownego dla Białej (tym bardziej jeśli PiS jest u władzy), nie będzie żadnego nowego znaczącego inwestora, firm i skończy podobnie jak rządy Hanki w Warszawie – rozdawnictwo dla „swoich”. Ja za takie coś dziękuję.
  Szczerze obaj kandydaci to porażka Stefaniuk – człowiek marionetka, Litwiniuk – człowiek dobrze wypadający na zdjęciach – ale jeśli ma wygrać koalicja to zapewniam Was, że skończy to się tylko przejęciem władzy w Białej i nic więcej. Nie spodziewajcie się rozwoju regionu, nowych miejsc pracy, konkretnych inwestycji. Z drugiej strony kolejne lata Stefaniuka to dalej marazm, może coś mu obiecają w centrali ale to nie jest pewne – wszystko zależy od Biereckiego.
  Cieżki wybór, życzę powodzenia.

   1. To poczekaj jakiego inwestora załatwi Ci Litwiniuk, coś mi się wydaje że jedyną inwestycją będzie kolejna galeria handlowa albo market ala Pan Czapski – czyli koalicjant Pana Michałka 😉

 69. Potwierdzam Pani słowa w pełnej rozciągłości, iż Pan Michał Litwiniuk może liczyć na głosy większości osób pracujących na stanowiskach urzędniczych, ale również zatrudnionych w korpusie cywilnym. Jestem na Ty z Panem Michałem , ale szacunek do jego osoby, niezwykłej uprzejmości, kompetencji ,wysokiej klasy i dobrego serca nakazuje mi pisać na tym forum na Pan. Czapki z głów mój Prezydencie !!!

  1. Kochany nie masz racji. A co powiesz na scenariusz : Litwiniuk – Prezydent, zastępca Czapski, II zastępca Godlewski, Przewodniczący Rady – Broniewicz. Idealnie. Będzie jak było.

 70. Michale do debaty, mieszkańcy oczekują tego, no chyba że wiesz, że nic nie wiesz? Mieszkańcy mają problem z wyborem i chcemy debaty ! DEBATA! Kto jest za debatą ???

 71. Beznadzieja ale ci co potracili stołki jak wygrał Pis to się cieszą bo znów będzie można naginać prawo a w TVN mówić że to dla dobra Polski