Polał benzyną i groził, że podpali

Polał benzyną i groził, że podpali 16

Mężczyzna oblał benzyną samochodu należącego do jego znajomego. Groził, że go podpali. 

Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór w Żerocinie nie daleko lokalnego baru. – Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że znajomy oblał benzyną należący do niego samochód dostawczy marki Ford i chciał go podpalić. Sprawca polał łatwopalną substancją zarówno karoserię jak też wnętrze pojazdu. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze – wyjaśnia podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Pokrzywdzony oświadczył, że nie było go podczas zdarzenia. Powiadomiony został o nim przez świadków, którzy uniemożliwili sprawcy dalsze działania. Wartość strat oszacowana została na kwotę 600 zł. Mężczyzna dodał, że do tej pory nie miał ze sprawcą żadnego konfliktu. Nie zna też powodu jego działania.

Będący na miejscu świadkowie wskazali też miejsce, gdzie przebywać miał „awanturnik”. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec gminy Drelów. Mężczyzna był nietrzeźwy. Posiadał też obrażenia ciała. Po opatrzeniu przez lekarza trafił do „policyjnego aresztu”. 51-latek usłyszał już zarzut. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polał benzyną i groził, że podpali 17

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *