Policja postawiła zarzut za nałożenie koszulki z napisem Konstytucja

Policja postawiła zarzut za nałożenie koszulki z napisem Konstytucja 16

Dotarliśmy do informacji, że dziś policja przedstawiła jednemu z mężczyzn widocznych na monitoringu miejskim zarzut znieważenia pomnika. Dziś o 6 rano zauważono na pomniku zmarłej pary prezydenckiej koszulkę z napisem Konstytucja.

Dziś nad ranem mundurowi zauważyli, że na monumencie Mari i Lecha Kaczyńskich znajduje się biały przedmiot z napisem Konstytucja. Policjanci zdjęli go i zabezpieczyli do dalszych działań. W ciągu dnia zabezpieczono nagranie z monitoringu miejskiego . Na swojej konferencji prasowej bialski prezydent Dariusz Stefaniuk przedstawił nagranie dziennikarzom potepiając ten czyn. Widać na nim jak dwóch mężczyzn około 5 rano nakłada na pomnik koszulkę.

Nie trzeba było długo czekać jak organy ścigania namierzyły jedną z osób, 67-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska. Przesłuchano i przedstawiono zarzut z art. 261 kodeksu karnego, który mówi o znieważeniu pomnika. Jak wiemy osoba ta odmówiła składania wyjaśnień. Nieoficjalnie wiemy, że policjanci zatrzymali mężczyźnie telefon oraz aparat. Po przesłuchaniu został wypuszczony do domu.

Sprawę skomentował poseł na Sejm RP Stanisław Żmijan. – Życzyłbym policji takiej skuteczności i szybkości działania w przypadku wszystkich wykroczeń i przestępstw, a nie tylko w odniesieniu do osób manifestujących swoje poglądy polityczne. Mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona szybko i z poszanowaniem praw obywatelskich, bo w tej chwili tym działaniom będzie się przyglądać cała Polska – zaznacza.

Oficjalne odsłonięcie pomnika nastąpiło 2 maja 2017 roku i dokonał tego Jarosław Kaczyński. Inicjatorem budowy pomnika był senator Grzegorz Bierecki. Powstał komitet społeczny. Na budowę udało się zebrać ponad 200 tys. złotych.

Udostępnij!

Komentarze: 33

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Św. pamięci Lech Kaczyński bronił konstytucji to dobrze, że założono na pomnik tą koszulkę i jakie to niby znieważenie pomnika??? Człowiek chciał pokazać wszystkim ludziom jak dobrym prezydentem był Pan Kaczyński. Co to już zwykły obywatel nie może wykazać swoich poglądów politycznych tylko siedzieć z „gębą na kłódkę”??? Ludzie opanujcie się niedługo obywatel będzie jak lalka nakręcana przez władzę, będziemy mówić i robić to co się naszej władzy podoba. Tylko nie nakręcajcie nas na wybory bo ja zawsze powiem NIE

  1. Żyjemy w wolnym kraju. Możemy organizować manifestacje, głosić swoje poglądy i nikomu za to włos z głowy nie spadnie. To co zrobiono z pomnikiem to jest zwykłe chuligaństwo a nie głoszenie poglądów. Nie pisz bzdur o tym co będzie niedługo chyba, że masz na uwadze to co robiła policja po cywilu na marszach niepodległości w 2012 i 2013. O to się nie martw bo ta władza tak nie zrobi pomimo coraz brutalniejszych prowokacji.

 2. Rewelacja pogratulować skuteczności. W maju uszkodzono mi samochód sprawę zgłosiłem policji mało tego podałem sprawcę i mamy sierpień i nic sprawa stoi w miejscu. Tak politycznej policji po roku 89′ jeszcze nie było.

   1. Ja opowiadam bzdury? A ile pomników jest dewastowanych na cmentarzu, ile razy pomnik przy Warszawskiej był pomalowany farbą, oblany farbą obelisk w Parku Radziwiła niedaleko budynku Caritasu czy któryś sprawca został ukarany. Nie bo nie było zgłoszenia, w tym przypadku też zgłoszenia nie było bo policjanci sami zauważyli. A w ubiegłym roku nałożenie szalika i czapki dla Kraszewskiego na Placu Wolności to nie było znieważenie pomnika? Ławeczka z jego osobą też jest swego rodzaju pomnikiem. Gdyby na miejscu pomnika Kaczyńskiego stał jakikolwiek inny pomnik nie byłoby sprawy. A czy złapano sprawcę naklejania kartki z napisem ,,terrain ahead” zaraz po odsłonięciu pomnika Kaczyńskiego, taka kartka pojawiała się bardzo długo na kieszeni. I jeszcze jedno czy taki czyn czy też występek jest ścigany z urzędu czy tylko po złożeniu zawiadomienia?

    1. Nie pisz bzdur, że policja teraz jest najbardziej polityczna od 1989 roku, bo to za platforma ona takowa była. Na YT można bez problemu znaleźć cytat Tuska, który stwierdził, że jego platfusy muszą naciskać na wymiar sprawiedliwości i policję. Fakt jest taki, że obecna władza pisowska, jest władzą złą, ale platfusy i peesel, w latach 2007-15,a już tym bardziej po przegranych wyborach i jedynym punkcie programu aby „odsunąć pis od władzy”, bije w chamstwie, kłamstwie, obłudzie, hipokryzji, pysze, bucie i pogardzie do Polski i Polaków, obecnie rządzących o kilka długości gdzie naprawdę komukolwiek innemu trudno w tym całym złu, będzie platfusów przebić. Z pisem sobie poradzimy sobie za nieco ponad rok, kartką wyborczą, a nie lataniem do lewackiej Brukseli niczym obłąkani umysłowo. Tu na Polskę musimy postawić, bo na solidarność europejską i niewiadomo dlaczego urojoną przyjaźń z Niemcami nie ma co liczyć. I zamiast żądać od Niemców zwrotu zagrabionych dzieł sztuki i odszkodowań za morderstwa na Polakach i zniszczenie naszej Ojczyzny, to POprzednicy budowali z nimi niby dobre relacje bo lizali im odpowiednie miejsce. A walka z pomnikami świadczy o bezsilności programowej obecnie totalnej opozycji, i o braku tak potrzebnej cierpliwości która okazała się atutem partii prezesa Jarosława. Dka platformy to raczej gabinety psychiatryczne, a nie salony parlamentarne.

     1. oczywiście że jest, ja pisze o niszczeniu pomników a ty wyjeżdżasz z polityką innego rodzaju. Zarówno PO PSL i PiS to jeden wielki syf, podziękujemy im przy najbliższych wyborach. Dlaczego tego pana ukarano za zniewagę pomnika Kaczyńskiego a innych nie czy to nie śmierdzi polityką a głośne wycinanie konfetti przez policję dla jednego z ministrów, a zakaz protestów wydany przez jednego z komendantów bo narazi się partii rządzącej to nie śmierdzi polityką?

 3. Panowie Policjanci było dziada nie wypuszczać do domu tylko rozebrać do naga nałożyć ten napis i wystawić go w ten skwar na Placu Wolności postał by ze dwa dni to by mu się odechciało robić takie żarty ciekaw jestem ile mu za to zapłacono i kto !!!!!!!!

 4. za 200 tysięcy to można dom zbudować…. a tutaj mamy PRL BIS…. to już chyba kaczki mają wiecej pomników od papieża jana JPRD

 5. Siedzą te darmozjady ze straży miejskiej przed ekranem monitora i zamiast pilnować porządku i leżących pijanych na skwerku pilnują pomnika,dawno powinno się zlikwidować tych pseudo zuchów prezydenta którzy kosztują nas więcej jak budowa ul. Warszawskiej.

  1. Straż M. to młodzieżówki polityczne pis, nic nie robi poza noszeniem sztandaru i zabezpieczeniem uroczystości kościelnych zlikwidować ten przyczółek partyjny jak najprędzej.

 6. Super czasy 🙂 Kiedy napis „Konstytucja” jest brany za zniewagę. Władze chyba pogubiły się z tym wszystkim, bo zamiast kreować swój dobry wizerunek takimi akcjami tylko go pogarszają :). Brawa należą się też dzielnym policjantom, którym udało się schwytać 67 letniego mężczyznę, biorąc pod uwagę skuteczność Policji to nie lada wyczyn.

 7. Żmijan niech się pochwali raczej, jak to jego platfusy traktowali wschodnią część naszego kraju. Przypomnieć cytat jego kolegi partyjnego z Lubelszczyzny?

  1. albo jego pomysł aby płacić za przejazd drogami lokalnymi kiedy jego towarzysze partyjni i sympatycy POi PSL grabili Polaków na miliardy-i kto takiego d….wybiera na posła ?co on zrobił dobrego dla regionu?

 8. Precz z tymi Kodziarzami. Szkodzą Polsce. To złodzieje którzy zasiądą w więzieniach wsparci rzeszą nieświadomych niczego naiwniaków biednych

 9. A moze by tak szanowna policja sprawdzila co sie dzieje w stadninie koni w janowie podlaskim, pieniadze wyplywaja, strata 1 552 731,39 zl przy czym w 2015 rok zamknieto zyskiem 2 mln 300 tys, czy to nie jest przestępstwo? Ludzie ocknijcie się, brama zamknieta, wstep 15 zl od osoby, a strozem jest Paweł Ruszkowski, osoba ktora nic nie wiem na temat stadniny, przewodnika, godzin otwarcia,

 10. Franz Kafka niech się chowa! Paranoja sięga dna! Na pomnik człowieka, który był czynny w uchwalanie obecnej konstytucji nakłada się napis „Konstytucja” a policja z werwą godną sprawy, do której powinna się angażować – a nie zawsze jej się chce- rzuca się na człowieka, który to zrobił. Ludzie, jakich czasów przyszło nam żyć!

 11. Szkoda że w żadnym mieście nie ma pomnika Pana Tuska który uciekł za granicę kraju zamiast być z polakami w POLSCE i nas wspierać. Postawcie Jemu pomnik i napiszcie konstytucja zagraniczna. Ten cały KOD (Komitet Ogólnego Debilizmu ) jest dziwną organizacją śmiejącą się z mniejszych miast, którym PIS pomaga. Dzięki jej akcjom wiem że PO to śmieszna partia polityczna pełna afer. ŚWIĘTEJ PAMIĘCI PAN LECH KACZYŃSKI NIE UCIEKŁ Z KRAJU TYLKO UMARŁ SŁUCHAŁ WYBORCÓW I POMAGAŁ IM JAK MÓGŁ .