Policja zatrzymała 28-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków

Policja zatrzymała 28-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków 16

W ręce bialskich mundurowych wpadł mężczyzna, który miał przy sobie znaczne ilości amfetaminy. Zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających usłyszał w warunkach recydywy. 28-latek już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo.

Do zatrzymania podejrzanego doszło w miniony piątek (15 marca). – Z ujawnionej ilości można byłoby sporządzić ponad 160 porcji dilerskich tego narkotyku. Środki zostały zabezpieczone, natomiast 28-latek trafił do policyjnego aresztu – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy. Porcja dilerska według prawa oznacza minimalną ilość narkotyku, która może wywołać efekt odurzenia u osoby dorosłej.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że mężczyzna ma na koncie też inne przewinienia. Chodzi m.in. o uszkodzenie dostawczego fiata. Miało do tego dojść w ubiegłym tygodniu na terenie Białej Podlaskiej. – Sprawca wybił szyby i uszkodził karoserię auta. Straty oszacowane zostały przez pokrzywdzonego na kwotę 2 tys. zł. Zatrzymującym go policjantom 28-latek wyjaśnił, że zniszczył samochód, gdyż właściciel auta uderzyć miał jego dziewczynę – wyjaśnia rzecznik.

Mężczyzna usłyszał także zarzut kradzieży telefonu oraz portfela. Ponadto będzie on odpowiadał za jazdę samochodem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Do wszystkich zarzucanych czynów 28-latek przyznał się. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

– Zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających usłyszał w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest kara do 10 lat pozbawienia wolności – tłumaczy podkomisarz. Mężczyzna jest recydywistą, dlatego jego kara może być zwiększona o połowę. W piątek bialski sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *