Policjanci nie próżnują w wakacje. Promują bezpieczny wypoczynek

dzieci z maskotk¦ů policyjn¦ů
fot. KMP Biała Podlaska

Pierwszy miesiąc wakacji za nami. Bialscy policjanci wykorzystali ten czas na przybliżenie mieszkańcom powiatu działalności policji oraz zasad bezpieczeństwa. Okazją ku temu były festyny odbywające się w różnych miejscowościach.

W Wólce Kościeniewickiej funkcjonariusze uczestniczyli w festynie rodzinnym. Na ich stoisku można było zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie oraz broń. Dużym zainteresowaniem cieszyły się policyjne motocykle Wydziału Ruchu Drogowego czy też walizka technika kryminalistyki. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez policjantów był konkurs plastyczny pt. „Bezpieczne Wakacje”. Najmłodsi mogli wykazać się wiedzą jak i zdolnościami. Maluchom czas umilała maskotka „Aspiranta Dino”.

Kolejną okazją do promocji bezpiecznego spędzania czasu była VI Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej połączona z 20-leciem wstąpienia Polski do NATO. Tam również można było zobaczyć sprzęt oraz usiąść za kierownicą radiowozu. Dzieci chętnie korzystały z okazji do włączenia sygnałów świetlnych i dźwiękowych jak i przymierzania policyjnych gadżetów.

W trakcie spotkań nie zabrakło również informacji dotyczący właściwych i bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą. Uczestnicy festynów otrzymywali ulotki informacyjne. Policjanci przybliżyli także zasady trwającego konkursu pt. „Filmowy przewodnik”. Wszystko to w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *