Policjanci przejechali 100 kilometrów

Policjanci przejechali 100 kilometrów 16
fot. KMP Biała Podlaska

 Bialscy policjanci przygotowali rajd rowerowy, gdzie wspólnie z przyjaciółmi przejechali dystans 100 km z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. Nie lada wyzwanie było formą uczczenia naszego święta oraz promocją aktywności rowerowej.

– Ten rok jest dla policjantów i Polskiej Policji rokiem wyjątkowym. Sto lat temu – dokładnie 24 lipca 1919 roku – Sejm Ustawodawczy uchwalił Ustawę o Policji Państwowej. W związku z tym jubileuszem jakim jest 100 rocznica powołania Policji Państwowej, przez cały rok upamiętniamy to wydarzenie – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

W działania te aktywnie włączają się również bialscy policjanci. By uczcić tą rocznicę Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej wspólnie z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów w Białej Podlaskiej zorganizował Rajd Rowerowy „100 kilometrów w 100 rocznicę powstania Polskiej Policji”. W rajdzie uczestniczyli policjanci i pracownicy bialskiej komendy oraz każdy kto razem z  mudurowymi chciał uczcić tą okrągłą rocznicę oraz promować turystykę rowerową naszego regionu.

Uczestnicy wyruszyli w drogę podzieleni na trzy grupy. Po drodze liczącego 100-km rajdu organizatorzy zaplanowali dla uczestników wiele atrakcji, w tym m.in. zwiedzanie Bazyliki Kolegiackiej w Janowie Podlaskim wraz z kryptą biskupów. Był tam również czas na odpoczynek i regenerację sił. Zadbał o to włodarz gminy, który przygotował dla uczestników stoisko z napojami.

Wszyscy uczestnicy dotarli do mety. Rajd okazał się świetną okazją do wspólnych rozmów, a przy okazji do poprawienia kondycji. Oficjalne jego zakończenie odbyło się  w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Wiosenny Wiatr” w miejscowości Woskrzenice Małe. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy medal oraz upominek. Organizatorzy zapowiadają już kolejne rajdy.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *