Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy 16

Ponad 3 tys. paczek bez akcyzy ujawnili podczas działań terespolscy policjanci. Zarzuty usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 63-lat. Walka z przemytem trwa.

Do obu zdarzeń doszło we wtorek (5 lutego) na terenie gminy Terespol. Po godzinie 12 w miejscowości Kobylany funkcjonariusze zatrzymali kierującego citroenem 63-latka. Policjanci podejrzewali, że może on przewozić kontrabandę. W samochodzie znaleziono niemal tysiąc paczek papierosów bez polskich oznaczeń akcyzowych. Działania policji obejmowały także przeszukanie miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie znaleźli kolejny nielegalny towar. Zatrzymany mieszkaniec gminy Terespol usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli także pieniądze w kwocie 16 tys. złotych.

Tego samego dnia funkcjonariusze przeszukali również posesje innego mężczyzny, ujawniając tym samym następne 1,8 tys. paczek papierosów bez akcyzy. 63-letni mieszkaniec gminy Terespol usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje sąd, a kara pozbawienia wolności może sięgnąć nawet 3 lat.

Mężczyźni narazili Skarb Państwa na ponad 52 tys. złotych straty.

Udostępnij!

Komentarze: 9

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Bardzo dobrze tak starcom . Niech w fotelach inwalidzkich siedzą a nie przemytem się zajmują . Teraz co raz zrobić starcom wjazd na chatę i znowu się wyczyści starców. Brawo dla Policji.

    1. Kulfon może ty w wózku inwalidzkim będziesz jeżdził . Nie życzę ci tego , ale wszystko możliwe . Nie jestem od faj , ale i nie nawidzę pod…..dalaczy.

  2. gratulacje. Teraz pora na akcję górka rozrządowa kobylańska. tam tez jest sporo fajki i paliwa bez akcyzy. białoruskie lokomotywy czekają na rewizję.

  3. Hahaha wszystko to kropla w morzu …. Kobylany Terespol tam co drugi ma faje w domu hahaha 👮 brawo się podpisaliście pewnie z ucha konfident strzelił i o sukces wielki JPRD

  4. Ksiądz tez podatku na sakramenty nie płaci czepcie się księży a nie latacie do kościoła z jęzorem na zębach , wysłańcy PIS hahahahaha

  5. Super. Częściej takie akcje powinni robić. W rejonie terespola i gm. Terespol za mało jest kontroli bagażników. Do dzieła bo dużo jest do zrobienia.